F1. Kubica wraca do wyścigów na Grand Prix Australii. Brawa na konferencji od rywali za wielki trud w walce o powrót do ścigania [Czekamy]

O tym powrocie z pewnością powstanie ciekawy dokument. Po 8 latach od wypadku Robert Kubica ciężką pracą wyrwał się z niepełnosprawności, wraca na tor F1 i rozpoczyna sezon od rywalizacji w Australii na GP w Melbourne.

W życiu poza sportem w dalszym ciągu boryka się z wieloma trudami i jego ręka mówiąc szczerze nie ma w sobie siły. Na potrzeby jego wyścigów kierownica w bolidzie została w jakimś stopniu zmodyfikowana na tyle na ile pozwala na to regulamin.

Samochód FW42 jest wolny, nie prowadzi się dobrze na zakrętach i brakuje części zapasowych.

Wątpię, abyśmy zdołali coś odrobić, bo różnice są zbyt duże, a samochodowi po prostu brakuje przyczepności. To nie kwestia ustawień – powiedział Kubica wracający do ścigania po ponad ośmiu latach. – I kilka części uległo uszkodzeniu. Zapasowych mamy mało, trzeba naprawiać – dodał, wyjaśniając swoją słabszą jazdę w drugim treningu. – Jakie plany na kwalifikacje? – zapytał dziennikarz Eleven. – Plany? Nie bardzo mamy tu z kim walczyć – powiedział z gorzkim uśmiechem.

F1. Kubica wraca do wyścigów na Grand Prix Australii. Brawa na konferencji od rywali za wielki trud w walce o powrót do ścigania [Czekamy]

Screen YT Formula 1
Screen YT Formula 1

W pierwszym treningu Robert Kubica tracił do lidera 4,3 sekundy, George Russell nieco ponad pięć. Tak jak przewidywano, brytyjski zespół odstawał nawet od środka stawki. W drugim treningu Robert Kubica nieco poprawił czas, bo był wolniejszy od najlepszego o 4,055 sekundy.

WYŚCIGI F1 W SEZONIE 2019

1. 17 marca Grand Prix Australii
2. 31 marca Grand Prix Bahrajnu
3. 14 kwietnia Grand Prix Chin
4. 28 kwietnia Grand Prix Azerbejdżanu
5. 12 maja Grand Prix Hiszpanii
6. 26 maja Grand Prix Monako
7. 9 czerwca Grand Prix Kanady
8. 23 czerwca Grand Prix Francji
9. 30 czerwca Grand Prix Austrii
10. 14 lipca Grand Prix Wlk. Brytanii
11. 28 lipca Grand Prix Niemiec
12. 4 sierpnia Grand Prix Węgier
13. 1 września Grand Prix Belgii
14. 8 września Grand Prix Włoch
15. 22 września Grand Prix Singapuru
16. 29 września Grand Prix Rosji
17. 27 października Grand Prix Meksyku
18. 13 października Grand Prix Japonii
19. 3 listopada Grand Prix Stanów Zjednoczonych
20. 17 listopada Grand Prix Brazylii
21. 1 grudnia Grand Prix Abu Zabi

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed