PŚ w skokach. Polska wygrała po raz pierwszy konkurs drużynowy w lotach narciarskich oraz zapewniła sobie Puchar Narodów [Brawo]

Reprezentacja polskich skoczków po raz pierwszy w historii wygrała drużynowe zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich. Dzięki tej wygranej  biało-czerwoni zapewnili sobie w klasyfikacji generalnej Puchar Narodów za sezon 2018/2019.

Polacy mogli dzisiaj spokojnie odlecieć i tak też zrobili. Na pierwszy ogień poszedł Jakub Wolny i po raz kolejny pobił rekord życiowy (237,5 metra), Kamil Stoch, którego forma nie jest najlepsza poleciał na 227 m i w połowie stawki pierwszej serii prowadziliśmy. Zaczęliśmy budować swoją przewagę. W trzecim skoku Polaków reprezentował Dawid Kubacki, który poleciał na 229,5 m, a kończył pierwszą serię Piotr Żyła, który skoczył 226,5 m. To dało nam 23 pkt przewagi nad Słowenią po pierwszej serii konkursu.

W finałowej rywalizacji Wolny odleciał aż na 228,5 m, a reszta Polaków naprawdę oddała  dobre skoki. Kamil Stoch poleciał na 221 m, Dawid Kubacki na 230 m, a Piotr Żyła wylądował na 242,5 m.

Warto Wiedzieć!!!

Sobotnie zwycięstwo oznacza, że biało-czerwoni mogą być już pewni długo wyczekiwanego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Niemcy tracą 411 punktów do pierwszej na podium Polski, a w jutrzejszym konkursie do wyjęcia będzie już tylko 400 pkt maksymalnie co oznacza, że nasi sąsiedzi nie mają możliwości odrobienia strat.

Jutro w godzinach porannych odbędzie się ostatni konkurs w sezonie. Oglądajcie w Telewizji Polskiej [TVP1, TVP Sport].

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed