Nadja Regin, aktorka z „Goldfinger” i „Pozdrowienia z Rosji”, zmarła w wieku 87 lat [Wspomnienie]

Serbska aktorka Nadja Regin, która pojawiła się w dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda, zmarła, podało oficjalne konto na Twitterze 007.

Miała 87 lat. Konto w mediach społecznościowych mówi w oświadczeniu:

„Bardzo nam przykro z powodu tego, że Nadja Regin zmarła w wieku 87 lat. Nadja pojawiła się w dwóch filmach Bonda:„ Pozdrowienia z Rosji” ”i„ Goldfinger ”. Jesteśmy z jej rodziną i przyjaciółmi w tym smutnym czasie. ”

Nadja Regin: Dziewczyna Bonda i wykształcona aktorka

Ukończyła Akademię Sztuk Dramatycznych w Belgradzie, a także Wydział Filozofii Uniwersytetu w Belgradzie. Jej kariera aktorska rozpoczęła się w latach studenckich i rozszerzyła się poprzez koprodukcje jugosłowiańsko-niemieckie do Niemiec, a później do Wielkiej Brytanii, Austrii i Nowej Zelandii. Najbardziej znana jest z ról w kilku brytyjskich filmach i programach telewizyjnych w latach 60. oraz w nowozelandzkim filmie Runaway z 1964 roku.

W późniejszych latach Regin była współzałożycielką Honeyglen Publishing Ltd. Wydała także powieść „Ofiary i głupcy” pod swoim imieniem Nadja Poderegin. Książka jest historią miłosną, która rozgrywa się podczas II wojny światowej.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed