Eurowizja 2019. Tulia wystąpi w dzisiejszym półfinale [Trzymamy kciuki]

Już dzisiaj pierwszy półfinał Eurowizji 2019 w Izraelu. Udział w nim wezmą reprezentantki Polski, zespół Tulia, które zostały wybrane przez polskie jury w drodze konkursu. Szanse na awans do koncertu finałowego oceniane są dość wysoko. Czy Tulia awansuje do finału Eurowizji? Przekonamy się oglądając występ reprezentantek Polski o godz.21 w TVP1.

W 2018 roku najlepsza okazała się Netta, która wykonywała utwór „Toy”. Kontrowersyjna artystka reprezentowała Izrael, który jest gospodarzem Eurowizji 2019.

Eurowizja 2019 – „Dare to dream”

Reprezentantem Polski podczas 64. Konkursu Piosenki Eurowizji będzie Tulia. To zespół wokalny wykonujący muzykę folkową. Swoją karierę rozpoczęły od utworzenia coveru utworu „Enjoy the silence”, który wykonały tzw. białym śpiewem.

Podczas Eurowizji 2019 w Tel-Awiwie zespół Tulia zaprezentuje utwór „Fire of love (Pali się)”. Piosenka zostanie zaprezentowana jako czwarta w kolejności. Eurowizję 2019 można oglądać na antenie TVP1 od godziny 21.

Warto Wiedzieć!

Eurowizja to jeden z najstarszych konkursów muzycznych na świecie. Impreza organizowana jest od 1956 roku. Udział w niej biorą przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. Uczestnictwo wielokrotnie wiązało się nie tylko z prestiżem, ale także rozpoczęciem międzynarodowej kariery. W Eurowizji brali udział m.in. ABBA, Celine Dion, Olivia Newton-John oraz Julio Iglesias.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed