Gwiazdy i atrakcje na 2. Charytatywnym Biegu Czas Na Wzrok [Wybiegaj dzieciom okulary]

Tylko do 05 października trwa rejestracja na 2. Charytatywny Bieg „Czas Na Wzrok”. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział 1000 osób i ponad 50 gwiazd. Teraz trwają zapisy na drugą edycję, organizowaną w tygodniu obchodów Światowego Dnia Wzroku.

W tym roku wydarzeniu przyświeca jeden cel: pomoc Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce i rodzinom zastępczym. Organizator przekaże tyle par okularów korekcyjnych dzieciom, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym. Swój udział w wydarzeniu zadeklarowały już takie gwiazdy, jak Anna Dereszowska, Daria Widawska, Stanisław Karpiel-Bułecka, Artur Żmijewski, Paulina Chylewska i wiele innych. Organizatorzy zadbają również o przygotowanie nie lada atrakcji dla uczestników.

Bieg Czas Na Wzrok odbędzie się 12 października o godz. 13:00 w Miasteczku Wilanów. Zawody zostaną rozegrane na dystansie 5 km.

Charytatywny charakter imprezy podkreśla wspólny cel – pomoc dzieciom. Organizatorzy przekażą podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które zajmuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi i zagrożonymi utratą opieki rodziców, oraz rodzinom zastępczym tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym.

Każda para okularów jest dla naszych podopiecznych kolejną szansą na lepszą przyszłość. Dzięki poprawie wzroku dzieci lepiej się komunikują, osiągają lepsze wyniki w nauce czy po prostu są pewniejsze siebie. Chętniej podejmują wyzwania i nawiązują nowe relacje. – mówi Barbara Rajkowska, Dyrektor Krajowy SOS Wiosek Dziecięcych.

Gwiazdy i atrakcje na 2. Charytatywnym Biegu Czas Na Wzrok [Wybiegaj dzieciom okulary]

Danuta Stenka, Artur Żmijewski, Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Karina Kunkiewicz, Laura Gessler, Karolina Malinowska, Beata Chmielowska-Olech, Krzysztof Jankes Jankowski, Stanisław Karpiel-Bułecka, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Zofia Zborowska, Marcin Mroczek, Jacek Kopczyński, Daria Widawska, Mateusz Borek, Maciej Florek Gleba, Maciej Myszkowski, Ewa Pacuła, Marzena Rogalska, Beata Sadowska, Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan, Lidia Popiel, Maciej Iwański, Natalia Jakuła, Bożydar Iwanow, Sergiusz Ryczel, Anna Samusionek, Bogna Sworowska, Tomasz Ciachorowski, Tomasz Zimoch czy Magda Steczkowska, to tylko niektóre nazwiska gwiazd, które zadeklarowały swoją obecność na 2. Biegu Czas na Wzrok. Część z nich podejmie wyzwanie i wspólnie z pozostałymi Biegaczami, pokona dystans 5 km po to, aby poprawić jakość widzenia dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i rodzin zastępczych.

Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji rodzinnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy będzie mógł poddać się bezpłatnemu badaniu przesiewowemu wzroku. Z myślą o rodzinach, będzie udostępniona strefa rekreacji z animacjami dla najmłodszych, strefa z food truck’ami, strefa chill out, a nawet strefa do przewijania i karmienia dla Mam z małymi dziećmi. Najmłodsi będą mogli również wziąć udział w towarzyszącym imprezie Biegu Dla Dzieci w czterech kategoriach wiekowych (5-7 lat, 7-9 lat, 9-13 lat oraz 13-15 lat), na czterech dystansach: 50 m, 150 m, 200 m oraz 300 m. Po wręczeniu nagród najlepszym biegaczom Organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę w postaci koncertów Magdy Beredy – jednej z najpopularniejszych śpiewających YouTuberek – oraz koncert zespołu Future Folk.

Na wydarzenie można zarejestrować się tutaj. Więcej informacji o wydarzeniu: www.bieg.czasnawzrok.pl. Zapisy na bieg do 05 października.

Patronem medialnym 2. edycji biegu Czas na Wzrok jest Żyjesz.pl.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed