Bieg „Czas na Wzrok”. 1796 par okularów korekcyjnych dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

W sobotę, 12 października miłośnicy biegania po raz kolejny zjednoczyli się w szczytnym celu. W tygodniu obchodów Światowego Dnia Wzroku odbył się 2. Charytatywny Bieg Czas Na Wzrok – wyjątkowe wydarzenie o charakterze sportowo-rodzinnym.

Celem tegorocznej edycji było pobicie rekordu z 2018 roku w pomaganiu przez bieganie. Organizator zobowiązał się bowiem do przekazania podopiecznym  Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce liczbę okularów korekcyjnych odpowiadającą liczbie wszystkich zawodników Biegu. Tym samym 1796 par okularów powędruje do potrzebujących dzieci. Wydarzenie wsparła swoim udziałem m. in.: Anna Dereszowska, Daria Widawska, Stanisław Karpiel-Bułecka, Małgorzata i Radek Majdanowie, Marzena Rogalska czy znana miłośniczka aktywnego życia, Beata Sadowska.

Bieg 'Czas Na Wzrok’ odbył się w Miasteczku Wilanów, przy Plaży Wilanów. Zawody rozegrano na dystansie ok. 5 km.

fot. Materiały prasowe

Każdego roku, w październiku, obchodzony jest Światowy Dzień Wzroku (World Sight Day). Celem jego obchodów jest propagowanie potrzeby regularnych badań oraz szeroko zakrojona edukacja w zakresie prawidłowej korekcji wzroku. Okazuje się, że ponad 80 proc. informacji z otaczającego nas świata odbieramy za pomocą oczu. Jednocześnie – jak wynika z przeprowadzonych na zlecenie Grupy Essilor badań w lutym bieżącego roku, 64 proc. osób nie bada regularnie swojego wzroku. Dlatego tak ważna i potrzebna jest edukacja w tym zakresie.

2. edycja biegu 'Czas Na Wzrok’, zorganizowanego w tygodniu obchodów Światowego Dnia Wzroku to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego organizatorzy podsumowali tegoroczne działania w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Czas Na Wzrok 40+, skierowanej do osób po 40. roku życia. Głównym jej celem jest szeroka edukacja w zakresie prezbiopii, czyli naturalnego procesu starzenia się oka, ale przede wszystkim – budowania świadomości potrzeby regularnych badań wzroku i prawidłowej korekcji okularowej.

1 uczestnik = 1 para okularów dla dziecka

Charytatywny charakter 2. Biegu Czas Na Wzrok podkreślił wspólny cel – pomoc dzieciom. Organizatorzy przekażą podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które zajmuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi i zagrożonymi utratą opieki rodziców, oraz rodzinom zastępczym aż 1796 par okularów korekcyjnych, które w znacznym stopniu poprawią jakość życia. Każda para okularów jest kolejną szansą na lepszą przyszłość. Dzięki poprawie wzroku dzieci lepiej się komunikują, osiągają lepsze wyniki w nauce czy po prostu są pewniejsze siebie. Chętniej podejmują wyzwania i nawiązują nowe relacje.

Atrakcje w Miasteczku Biegowym

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji rodzinnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy mógł zupełnie bezpłatnie poddać się bezpłatnemu badaniu wzroku. Z myślą o rodzinach udostępniona była strefa rekreacji z animacjami dla najmłodszych, strefa z food truck’ami oraz strefa chill out. Przed Biegiem Głównym odbył się także Bieg Dzieci. Po wręczeniu nagród najlepszym zawodnikom na scenie wystąpiła Magda Bereda. Wydarzenie zwieńczył energetyczny koncert zespołu Future Folk.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz poniżej:

Gwiazdy i atrakcje na 2. Charytatywnym Biegu Czas Na Wzrok [Wybiegaj dzieciom okulary]

Patronem medialnym 2. edycji biegu 'Czas na Wzrok’ jest Żyjesz.pl.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed