31. Bieg Niepodległości w Warszawie. 22 000 zapisanych uczestników już w gotowości [Najważniejsze Informacje]

Największy bieg masowy w Polsce wystartuje już 11 listopada o godz. 11.11 w Warszawie. 31. Bieg Niepodległości i świętowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności zbliża się wielkimi krokami.

– Idziemy na rekord frekwencji na mecie! Mamy 22 000 zapisanych uczestników, przy znacznie większym limicie niż przed rokiem. – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie, największa impreza sportowa w historii stolicy i najliczniejsza w tym roku w Polsce. Zgodnie z tradycją uczestnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski.

31. Bieg Niepodległości w Warszawie. 22 000 zapisanych uczestników już w gotowości [Najważniejsze Informacje]

Fot. Aktywna Warszawa
Fot. Aktywna Warszawa

Wolnych miejsc już nie ma, ale bieg to nie lada atrakcja dla wszystkich, którzy 11 listopada wzdłuż al. Jana Pawła II i al. Niepodległości będą chcieli kibicować. Podziwiać będzie można wyczyny zarówno uznanych zawodników, bo swój start zapowiedzieli m.in. Arkadiusz Gardzielewski (trzykrotny zwycięzca Biegu Niepodległości), Mariusz Giżyński (dwukrotny triumfator BN), Kamil Karbowiak (wygrał przed rokiem) czy Monika Stefanowicz (Olimpijka z Aten, Pekinu i Rio de Janeiro) jak i amatorów dopingowanych przez bliskich czy znajomych. AKTYWNA WARSZAWA przygotowała też dla wszystkich niespodziankę, która jest jednak zależna do dobrej pogody, a jej szczegóły poda spiker w dniu biegu.

Tegoroczne nowości podczas 31. Bieg Niepodległości

fot. Żyjesz.pl

W tym roku AKTYWNA WARSZAWA wprowadziła dwie nowości. Dla wygody biegaczy została zmieniona lokalizacja biura zawodów – po raz pierwszy ma ono siedzibę w CH Westfield Arkadia, podobnie jak strefa depozytów. Wszystko w pobliżu miejsca startu. Dodatkowo, aby zachęcić do zmagań w całym cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” nie tylko stworzono klasyfikację generalną trzech biegów, ale też przygotowano specjalny trójdzielny medal, tworzący kształt mapy Polski i Warszawy. Mogą go zdobyć, ci którzy przekroczyli metę każdej z trzech, nawiązujących do historii Polski biegowych imprez w stolicy.

Tradycyjna jest zaś sama trasa. Start i metę wyznaczono u zbiegu ulic Stawki i al. Jana Pawła II. Biegaczy i zawodnicy na wózkach na dystansie 10 km przebiegną ulicami: al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Alejami Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do alei Niepodległości, a następnie nawrócą w prawo na wysokości al. Rakowieckiej i wrócą lewą stroną wspomnianych wyżej ulic do mety przy ul. Stawki. Tradycyjnie też bieg główny poprzedzi wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego, a start najlepszych zawodników planowany jest na symboliczną godzinę 11:11, a poprzedzi go wspólne odśpiewanie hymnu, zaś na mecie spotkać będzie można jak co roku marszałka Józefa Piłsudskiego.

Mila Niepodległości dla dzieci godzinę przed startem głównym

Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy – dzieci z roczników 2005-2009. Będą one mogły pobiec w Mili Niepodległości na dystansie 1918 metrów – podkreśla dyrektor Maciej Mroczek. Dzieci wystartują z tego samego miejsca co bieg główny. Zawrócą jednak wcześniej, bo na wysokości ul. Nowolipie. Start Mili Niepodległości przewidziano na godz. 10:15.

Pobiegnij dla Kamila

34-letni Kamil choruje na glejaka wielopostaciowego, jest w trakcie specjalistycznego leczenia (immunoterapii), które przynosi efekty. Jest podopiecznym Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy przypiąć do koszulki specjalnie przygotowaną kartkę z napisem „biegnę dla Kamila” i dobiec z nią do mety. Jeśli do akcji włączy się odpowiednia liczba osób, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie Kamila.

Kartki-identyfikatory akcji będzie można odebrać w biurze zawodów oraz  w namiocie PKO Banku Polskiego przed biegiem.

Czy wiesz, że…

Dla biegaczy oraz wolontariuszy przygotowano 24 100 medali, 24 200 koszulek, 55 sędziów na trasie, 22 000 folii NRC, 33 000 bananów, 10 000 litrów wody w beczkowozach MPWiK (na półmetku), 22 000 papierowych kubków, 27 000 napojów izotonicznych, 26 000 butelek wody (na mecie)

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed