Eurowizja Junior 2019. Viki GABOR wygrywa, a gratulacje składają największe gwiazdy polskiej muzyki [Podsumowanie]

Polska wygrała Eurowizje Junior 2019! Viki Gabor ze swoją piosenką Superhero zdobyła pierwsze miejsce na Eurowizji i przeszła do historii drugi raz z rzędu zdobywając dla Polski zwycięstwo na Eurowizji Junior.

Walka była zacięta do samego końca. Ostatecznie to Wiktoria „Viki” Gabor stanęła na najwyższym miejscu na podium, wygrywając 17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019. Z całego kraju płyną gratulacje od wielkich osobowości świata kultury, muzyki i sztuki.

Zobacz co mówiła po występie Viki GABOR:

Gratulacje składają polskie władze z prezydentem i premierem na czele. Słowa uznania wyraża między innymi Kayah czy Halina Mlynkova.

Po głosowaniu jury Polska zajmowała drugą pozycję, lecz dzięki głosom internautów awansowała na najwyższy stopień podium. Rywalizacja między Polską a Kazachstanem była bardzo zacięta do samego końca. Na trzecim miejscu znalazła się reprezentacja Hiszpanii.

Wszystkim krajom serdecznie gratulujemy udziału w wielkim finale zorganizowanym w Gliwicach, a tych, którzy chcą raz jeszcze obejrzeć finał Eurowizji Junior 2019 odsyłamy do wideo poniżej:

Wiktoria „Viki” Gabor ma 12 lat. Urodziła się w Niemczech, a przez kilka kolejnych lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Niedawno wraz z całą rodziną przeprowadziła się do Krakowa.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed