68. TCS: Dawid Kubacki liderem po trzech konkursach. Zadziało się w Innsbrucku [Wyniki]

Bardzo nieoczekiwanie, ale szczęśliwie dla Polaków układa się 68. cykl Turnieju Czterech Skoczni. Dawid Kubacki liderem po trzech konkursach.

Najbardziej zadowolony po trzech konkursach jest z pewnością Dawid Kubacki, który chociaż jeszcze konkursu nie wygrał to jego dwa drugie i jedno trzecie miejsce sprawiło, że po dzisiejszym rozdaniu w Innsbrucku jest liderem całego turnieju i w ostatnim konkursie, rozgrywanym 6 stycznia ma szansę sięgnąć po trzecie w historii po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu zwycięstwo w tym turnieju.

fot. Screen TVP Sport
fot. Screen TVP Sport

Polak ma przewagę niespełna 9,1 punktu nad zwycięzcą konkursu nad Bergisel – Mariusem Lindvikiem. Widać spore roszady w tabeli turniejowej. Na 3. i 4. miejsce spadli Geiger oraz Kobayashi.

Po pierwszej serii prowadził Marius Lindvik, który poleciał na taką samą odległość co Dawid Kubacki – 133 metr, ale uzyskał lepsze noty za skok i w ostatecznym rozrachunku miał  1,3 punktu przewagi.  Podium po pierwszej serii zamykał Johann Andre Forfang. Norweg skoczył 131 metrów.

W drugiej serii Forfang, Kubacki oraz Lindvik skoczyli tyle samo czyli 120,5 metra, jednak pierwszy z Norwegów wypadł poza podium, Kubacki utrzymał po pierwszej serii drugie miejsce, a Lindvik prowadzenie.

Żyła, Stoch bez błysku

Piotr Żyła w pierwszej serii skoczył 117 metrów, w drugiej 125 m, co ostatecznie uplasowało go na 12. pozycji. Stoch w pierwszej serii poleciał na odległość 126,5 metrów i przegrał w rywalizacji, ale odległość dała mu 11. pozycję. W drugiej Stoch zepsuł skok i poleciał tylko  118,5 metra co spowodowało spadek o 4 pozycji i konkurs zakończył na 15 miejscu.

Hula i Kot nie awansowali do drugiej serii.

Top5. Klasyfikacja przed ostatnim konkursem w Bischofshofen [6 stycznia]

1. Dawid Kubacki – 830,7 punktu
2. Marius Lindvik – 821,6 punktu (-9,1)
3. Karl Geiger – 817,4 punktu (-13,3)
4. Ryoyu Kobayashi – 817 punktów (-13,7)
5. Stefan Kraft – 798,6 punktu (-32,1)

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed