68. TCS. Dawid Kubacki wygrywa w pięknym stylu Turniej Czterech Skoczni [Brawo]

Dawid Kubacki wygrywa ostatni konkurs 68. edycji Turnieju Czterech Skoczni i wygrywa Złotego Orła, zwyciężając w ogólnej klasyfikacji po czterech konkursach TCS.

Kubacki w dotychczasowych konkursach spisywał się bardzo dobrze. Polak właściwie stawał na podium w każdym z nich. Był dwa razy drugi i raz trzeci. Po zawodach w Innsbrucku, w których zajął drugie miejsce, został liderem cyklu. A dzisiaj odnotował zwycięstwo w konkursie.

68. TCS: Dawid Kubacki liderem po trzech konkursach. Zadziało się w Innsbrucku [Wyniki]

Polak miał 9,1 pkt przewagi nad drugim Norwegiem Mariusem Lindvikiem. We współczesnej historii skoków narciarskich tylko raz lider Turnieju Czterech Skoczni po konkursie w Innsbrucku nie wygrał całej prestiżowej imprezy.

68. TCS. Dawid Kubacki wygrywa w pięknym stylu Turniej Czterech Skoczni [Brawo]

Ma wielki apetyt na zwycięstwo Dawid Kubacki. W rozmowie z mediami opanowany, zdroworozsądkowo spoglądający na sportowe życie. Nie da się jednak nie myśleć, a więc musi to ze sobą rozgrywać i chyba potrafi to robić naprawdę dobrze. W przedostatnim konkursie Turnieju Czterech Skoczni odleciał wszystkim innym szybując na 143m i tym samym wygrywając pierwszą serię i czekając na swój ostatni skok.

W drugiej serii Dawid Kubacki powędrował na odległość 140,5 m i wygrywa z drugim dzisiaj Karlem Geigerem o 9,9 pkt.  Na trzecim miejscu Marius Lindvick.

Rywale nie wytrzymali presji, a może stracili nieco z formy. Pozostali Polacy w cieniu Kubackiego.

Podsumowanie 68. Turnieju Czterech Skoczni

fot. Screen TVP Sport
fot. Screen TVP Sport

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed