Gala Mistrzów Sportu 2021: Robert Lewandowski uznany Najlepszym Sportowcem Polski 2020 [Wyniki]

W warszawskim Doubletree by Hilton odbyła się ceremonia wręczenia statuetki dla Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku. Plebiscyt wygrał kapitan Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert Lewandowski.

W 86. plebiscycie „Przeglądu Sportowego” wyłoniono za 2020 rok nie 20, a tym razem 15 najlepszych polskich sportowców w 2020 roku na których można było oddawać swoje głosy. Wygrał Robert Lewandowski, drugie miejsce zajęła tenisistka Iga Świątek, a trzecie skoczek narciarski Kamil Stoch.

Gala Mistrzów Sportu 2021: Robert Lewandowski uznany Najlepszym Sportowcem Polski 2020. Sporo kontrowersji po wynikach plebiscytu

Sporo kontrowersji z pewnością wywoła daleka 10. lokata Dawida Kubackiego, który w 2020 roku wygrał Turniej Czterech Skoczni, brązowy medal MŚ z drużyną, złoto letniego Grand Prix i był jednym z najlepszych polskich sportowców. 5. lokata Bartosza Zmarzlika, któremu w ubiegłym roku indywidualne mistrzostwo świata w żużlu wystarczyło do wygrania plebiscytu. W tym roku drugie z rzędu MŚ dało odległe 5. miejsce.

Nie inaczej jest w przypadku Jana Błachowicza, który miał sportowo najlepszy rok w swojej karierze wygrywając pas mistrza świata UFC w kategorii półciężkiej. W tak popularnej dyscyplinie jaką niewątpliwie są mieszane sztuki walk w tym kraju[MMA] 7. miejsce to porażka, a może warto po prostu docenić sam fakt obecności zawodników walki w tym rankingu, bo przecież jeszcze do niedawna nie było tego sportu w tym plebiscycie. Szlaki przetarła mistrzyni UFC, Joanna Jędrzejczyk, która w 2015 roku również zajęła 7. miejsce i to ona dzisiaj wręczała Błachowiczowi statuetkę.

Wyniki 86. plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca Polski 2020 roku:

1. ROBERT LEWANDOWSKI (piłka nożna)

2. Iga Świątek (tenis)

3. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)

5. Bartosz Zmarzlik (żużel)

6. Natalia Maliszewska (short-track)

7. Jan Błachowicz (MMA)

8. Wilfredo Leon (siatkówka)

9. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)

10. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

11. Katarzyna Wasick (pływanie)

12. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)

13. Jan-Krzysztof Duda (szachy)

14. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)

15. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)

Kategorie specjalne:

Superczempion: Justyna Kowalczyk

Trener Roku: Piotr Sierzputowski

Kategoria e-sport: Marcin Jankowski

Sport bez Barier: Faustyna Kotłowska

Impreza Roku: Tour de Pologne

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed