Kończą się aukcje WOŚP. Wielkie sumy za rakietę Świątek czy sernik Podsiadło

Fot. Wybrane licytacje WOŚP

Z roku na rok rośnie udział obywateli w licytacjach wyjątkowych rzeczy przekazanych na rzecz wsparcia WOŚP. Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest inaczej. W tym roku na aukcjach zadeklarowaliście wpłatę ponad 32 milionów złotych bijąc kolejny raz rekord rok do roku. Zobaczcie poniżej naszym zdaniem część najciekawszych licytacji, które już dobiegły końca.

Podobnie jak i w ostatnich latach tak i przy 29. finale WOŚP osoby znane są zapraszane przez Fundację do wzięcia udziału w finale, do przekazania ich zdaniem wartościowej rzeczy, która mogłaby zostać zlicytowana, a otrzymane z niej pieniądze po licytacji trafią do puli zebranej w danej edycji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i z roku na rok same z własnej dobrej woli szukają nie tylko danej rzeczy, ale też szukają niekonwencjonalnych usług, które mogliby zaprezentować.

Podczas gdy Iga Świątek jeszcze gra na Australian Open, jej rakieta bardzo mocno dołoży się do puszki WOŚP. Przekazała na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jedną z sześciu rakiet, których używała podczas zwycięskiego French Open 2020. Dołączyła do rakiety też pamiątkową piłkę tenisową. W licytacji wzięło udział kilkadziesiąt osób, a ostateczna suma zamknęła się na 131 300 zł. Aukcje znajdziesz tutaj.

Dawid Podsiadło połączył siły z Klaudiuszem Sevkovicem i sparodiowali w szczytnym celu niegdyś popularne telezakupy Mango, w których Klaudiusz pracował jako prezenter wprowadzając na polski rynek kilkadziesiąt produktów pilnej potrzeby. Niewątpliwie wielu Polaków te czasy pamięta i wydaje się, że przywrócenie projektu do łask z pewnością dodało kolorytu całej aukcji. Bezsprzecznie wykorzystano kultowy program i to też na pewno podbiło licytację.

W wersji przygotowanej na potrzeby 29. finału WOŚP obydwaj panowie prowadzą telezakupy Bambo, które są wyłącznym dystrybutorem jedynej receptury sernika a la Podsiadło. Zwycięzca licytacji otrzyma sernik, a właściwie trzy serniki, które dostarczy osobiście Dawid Podsiadło. Podsumowując licytacja zamknęła się kwotą 40 200 zł. Aukcje obejrzysz tutaj.

Andrzej Chyra stwierdził, że ludzie już tyle ciekawych aukcji zorganizowali, że on istotnie nie wie co przekazać i w propozycjach zaproponował siebie. Można zatem wylicytować spotkanie podczas którego posprząta mieszkanie, dom, garaż… co chcecie. Aktor proponuje sprzątanie mieszkania zwycięzcy aukcji. „Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach” – podkreśla Andrzej Chyra, czekając na propozycje kwot aukcji, z której uzyskana suma trafi na rzecz WOŚP. Już wiemy, że może to być jedna z najdroższych wizyt domowego sprzątacza w historii. Na koniec napiszemy, że zwycięzca zamknął licytację kwotą 42 700 zł. Licytację zobaczysz tutaj.

Kończą się aukcje WOŚP. Wielkie sumy za rakietę Świątek czy sernik Podsiadło

Karol Paciorek przekazał na rzecz 29. finału WOŚP porządny, w naprawdę dobrym stanie dębowy stół o wymiarach 90 x 180 cm, z podstawą z metalu pomazany markerem permanentnym przez gości swojego programu. Złożyli oni na nim swoje podpisy. Z pewnością warto zerknąć na listę jego gości w programie Imponderabilia, którzy na koniec się podpisali. A podpisali się :

Adam Bodnar, Agnieszka Holland, Andrzej Duda, Anita Werner, Artur Kurasiński, AWGS, Bartek Sabela, Beata Kozidrak, Bisz, Cezary Pazura, Czesław Mozil, Człowiek Warga, Dawid Kwiatkowski, Ewa Grzelakowska-Kostoglu, Filip Nowobilski, Filip Skrońc, Filip Springer, Hades, Holak, Jerzy Trela, Kaj Török, Kamil Sipowicz, Katarzyna Bonda, Kinga Rajchel, Krzysztof Bosak, Kuba Górnicki, Kuba Karaś, Leh, Lil Masti, Maciej Maleńczuk, Maciej Obara, Magda Mołek, Marcin Fabjański, Marcin Prokop Marta Niedźwiedzka, Martin Stankiewicz, Merry Spolsky, Mestosław, Michał Oleszczyk, Michał Piróg, Michał Zieliński, Miko Marczyk, Nadia Oleszczuk, Natalia Kukulska, Natalia Przybysz, Paulina Mikuła, Paweł Domagała, Paweł Kapusta, Paweł Wilczak, Pioter Jurkowski, Piotr Adamczyk, Piotr Cyrwus, Piotr Rogucki, Popek, Radex, Radosław Kotarski, Ralph Kaminski, Remigiusz Mróz, Skip, Szymon Hołownia, Wojciech Chmielarz, Wojciech Wilk, Wojtek Sokół, Yurkosky, Zuza Rudzińska-Bluszcz, Zygmunt Miłoszewski.

Licytacja stołu się zakończyła i osiągnęła sumę 10 300 zł. Licytację obejrzycie tutaj

Dorota Szelągowska ze swoją pracownią przekazała na licytację zaprojektowanie pomieszczenia do 20m2. W projekt wchodzi:

  • jedna wizyta projektanta w miejscu inwestycji / lub kontakt on-line
  • omówienie z projektantem nowej aranżacji wnętrza (układ funkcjonalny, kolorystyka, wskazanie materiałów dekoracyjnych, mebli wolnostojących, oświetlenia) po przesłaniu przez Inwestora inspiracji dotyczącej wnętrza
  • przygotowanie przez projektanta dwóch koncepcji układu funkcjonalnego w formie rysunku 2D w skali 1:50 przedstawiającego rzut z góry projektowanego pomieszczenia
  • na podstawie wybranej koncepcji przygotowanie projektu w wersji poglądowej w programie Sketch up (bryła 3D)
  • przygotowanie listy zakupów i kosztorysu (artykułów budowlanych, mebli, dodatków) produktów niezbędnych do zrealizowania Projektu wraz z rysunkami technicznymi zabudowy stolarskiej, instalacji hydraulicznej i elektrycznej

W przypadku lokalizacji mieszczącej się powyżej 70km od Warszawy praca nad przygotowaniem projektu będzie odbywała się w trybie zdalnym. Aukcja zakończyła się i osiągnęła sumę 10 100 zł. Licytację znajdziesz tutaj.

Robert Lewandowski przekazał jedną z kilku koszulek, które zostały dla niego przygotowane na finał Champions League. Koszulka ta jest z meczu Bayernu Monachium – PSG, który zwyciężył w Finale Ligii Mistrzów UEFA 2020. Robert Lewandowski został królem strzelców turnieju [15 goli]. Zwycięzca licytacji otrzyma ją wraz z autografem piłkarza. Aukcja już się zakończyła, a jej zwycięzca zapłaci 100 101 zł. Licytację obejrzysz tutaj.

Wszystkie aukcje WOŚP w internecie już się zakończyły i mają przynieść ponad 32 miliony złotych do całej sumy, która zostanie ogłoszona pod koniec marca. Deklarowana kwota finału to 127 495 626 zł. Na ten moment wpłynęło na konta WOŚP 99 810 446 zł.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed