Piotr Żyła świętuje złoty medal[wideo]

Piotr Żyła w ten weekend został piątym w historii Mistrzem Świata w skokach narciarskich. W przypadku tego skoczka nie mogło obejść się bez śmiechu, wiwatów no i małego świętowania. Wszystko zobaczycie poniżej:

Wideo: Skaczemy.pl

W sobotę w konkursie indywidualnym Piotr Żyła po skoku na odległość 105 metrów w pierwszej serii prowadził w konkursie. Dawid Kubacki plasował się na piątej pozycji oddając skok na odległość 102 metrów. Zarówno w przypadku Żyły jak i Kubackiego mogło pójść to w każdą stronę, bo różnice punktowe były niewielkie.

W drugiej serii Dawid Kubacki skoczył tylko 99 metrów co praktycznie przekreśliło szanse na podium. Piotrowi Żyle zaś według przeliczników komputerowych potrzebny był skok na odległość 101 metrów, by utrzymać prowadzenie w konkursie. Polak skoczył 102,5 metra i wszystko stało się jasne. Zdobył zloty medal.

Piotr Żyła świętuje z drużyną swój złoty medal Mistrza Świata

Dojrzałość 34 – letniego skoczka w rywalizacji na najlepszych zimowych arenach sportowych sprawiła, że sięgnął po tytuł mistrzowski. A po konkursie liczne wywiady i radości nie było końca nawet podczas powrotu do ośrodka w którym polska kadra nocowała. Na profilach społecznościowych zarówno Dawida Kubackiego jak i Piotra Żyły późnym wieczorem zaczęły pojawiać się filmiki na których możemy zobaczyć grę na gitarze, śpiew, a w tle symboliczne butelki piwa.

Nieco wcześniej głos zabrał szkoleniowiec kadry, Michal Doleżal:

Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom i sztabowi, bo jesteśmy teamem i raz wygrywa ten, raz wygrywa drugi, ale zawsze wygrywamy i razem przegrywamy. Dziękuję bardzo wszystkim i teraz czas na bardzo duże gratulacje dla mistrza świata, Piotra Żyły – zakończył przemowę w filmie portalu Skaczemy.pl

Dzisiaj odbył się konkurs drużyn mieszanych, w których Polacy zajęli szóste miejsce, a Piotr Żyła chyba jednak był trochę wczorajszy. Po konkursie mówił, że czuje się jakby to był drugi dzień na weselu. Ojj chyba kogoś złapał kac, a może po prostu tego szczęścia byłoby za dużo jak na jeden weekend. Piotr pewnie żartował, bo Adam Małysz zakładał, że Żyła wypije po sukcesie jedno piwko i pójdzie grzecznie spać.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed