Skoki narciarskie Zakopane. Liczymy na polskich skoczków [Harmonogram zawodów]

Po czterech tygodniach skoki narciarskie wracają do Zakopanego. Puchar Świata w skokach w ten weekend jak zawsze poprzedziły piątkowe kwalifikacje.

Do zawodów w Polsce zgłoszono łącznie 55 zawodników. W kwalifikacjach wystąpiło aż jedenastu Polaków. Norweg Robert Johansson wygrał [137m] piątkowe kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem. Najlepszy z Polaków, Andrzej Stękała (126 m) był piąty, szósty był Kamil Stoch (131 m), a siódmy Klemens Murańka (131,5 m). Piotr Żyła zamknął Top 10 za skok na odległość 131m. Polacy w komplecie awansowali do zawodów co oznacza, że pojawimy się w jedenastoosobowym składzie.

Skoki narciarskie Zakopane. Kadra naszych sąsiadów bez formy w kwalifikacjach.

W piątkowych kwalifikacjach w Zakopanem najlepszym zawodnikiem w kadrze Niemiec szkolonej przez Stefana Horngachera był Martin Hamann, który zajął 18. miejsce. 28 w kwalifikacjach był Karl Geiger, a Eisenbichler ukończył kwalifikacje na 39. pozycji. To zdecydowanie za mało, by konkurować w konkursie głównym. Czekamy na najlepszą formę naszych sąsiadów. Nie przesądzamy o ich być albo nie być. Początek sezonu był dużo lepszy.

Przed sezonem tego konkursu w Zakopanem nie było w planach. Przez pandemię i koronawirusa zrezygnowano z konkursu w Chinach. Polska wyraziła chęć zastępstwa. W czwartek poinformowano o rezygnacji z turnieju Raw Air w Norwegii i czekamy na informacje, gdzie odbędą się konkursy w zastępstwie. FIS szuka możliwości. Norwegowie są zaskoczeni. W Europie udaje się zorganizować turnieje skoków narciarskich. Fani norweskich skoków pytają dlaczego nie można podjąć się organizacji u nich.

Skład na Zakopane: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Stefan Hula, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek i Jakub Wolny.

Skoki narciarskie Zakopane. Liczymy na polskich skoczków [Harmonogram zawodów]

piątek, 12.02.
13:30 – oficjalne treningi
16:00 – kwalifikacje

sobota, 13.02.
15:00 – seria próbna
16:00 – konkurs indywidualny

niedziela, 14.02.
14:45 – kwalifikacje
16:10 – konkurs indywidualny

Transmisje konkursów w telewizjach TVP Sport i Eurosport.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed