Eliminacje MŚ 2022. Czas na debiut nowego trenera Paulo Sousy [Gramy z Węgrami]

Fot. LaczynasPilka.pl

Meczem na wyjeździe z Węgrami polscy piłkarze rozpoczną Eliminacje MŚ 2022. Czas na debiut nowego trenera Paulo Sousy. Przy dobrej sytuacji pandemicznej i zdrowiu piłkarzy w ciągu tygodnia rozegrają łącznie aż trzy spotkania, ale już od wyniku w dzisiejszym meczu może zależeć wiele w tej grupie. Początek o godz. 20:45.

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie spotkanie z Węgrami będzie debiutem nowego selekcjonera Reprezentacji Polski, Portugalczyka Paulo Sousy. Warto też dodać, że swój debiutancki mecz z Biało-Czerwonymi wygrał ostatnio ponad 24 lata temu Janusz Wójcik właśnie z Węgrami. Nie jest to zatem łatwa przebieżka Portugalczyka.

Polacy trzy dni później na stadionie Legii w Warszawie podejmą Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią. W grupie I występują też Albania i San Marino.

Eliminacje MŚ 2020. Kamil Glik traci pozycję w Reprezentacji Polski?

Fot. laczynaspilka.pl

Jedną z większych niespodzianek jest brak w podstawowym składzie Kamila Glika, podstawy naszej defensywy w ostatnich latach. To od niego ostatni trenerzy Biało-Czerwonych budowali obronę naszej bramki.

Jeden z byłych Reprezentantów Polski w piłce nożnej, grający obecnie w Wieczystej Kraków, Sławomir Peszko w wywiadzie dla Damiana Michałowskiego z Radia Zet mówił dzisiaj o tej sytuacji tak:

Z każdym z piłkarzy z mojej poprzedniej ekipy właściwie rozmawiałem w tym tygodniu. Okazuje się, że bracia G mają być na rezerwie [Grosicki, Glik]. Rozmawiałem z Kamilem Glikiem i widzę, że nie jest do końca zadowolony. Nikt nie chce być rezerwowym. Dla niego to jest coś nowego, że najprawdopodobniej na Reprezentacji nie będzie grał. Dostał decyzje, że drużyna jest dostosowana pod zespół rywala i zaczyna mecz z ławki rezerwowaych – mówił Sławomir Peszko dla Radia Zet

44 – krotny Reprezentant Polski, były piłkarz takich klubów jak Lech Poznań, Fc Koeln nie ukrywał zdziwienia zaryzykowania przez nowego selekcjonera całkowitym przebudowaniem obrony już przy swoim debiutanckim meczu, ale też wierzy w umiejętności Sousy i liczy na zwycięstwo Polaków 2:1 z Węgrami.

Na mistrzostwa świata zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy grup, a reprezentacje z drugich miejsc trafią do baraży.

12 reprezentacji zostanie podzielonych na trzy drogi barażowe, w których zagrają półfinały i finały. Tak zostanie wyłonionych pozostałych trzech uczestników MŚ ze strefy europejskiej.

Skład na Węgry: Szczęsny – Bereszyński – Bednarek – Helik – Reca – Szymański – Krychowiak – Moder – Zieliński – Milik – Lewandowski

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed