Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski

Korona Warszawy by Rak’n’Roll to przede wszystkim pierwszy wirtualny charytatywny bieg górski. Wyczyn sportowy, zdobycie najwyższych szczytów Warszawy, ale przede wszystkim godnym uwagi jest fakt pomocy chorym w przejściu przez raka. Czy to wszystko można połączyć ze sobą? Odpowiedz brzmi: Tak!

W 2015 roku, zimą, bez wspomagania tlenowego, pięciu polskich śmiałków zdobyło Koronę Warszawy. Paweł Cywiński, Mateusz Luft, Jan Mencwel, Jarosław Ziółkowski i Szczepan Żurek weszli, w stylu alpejskim, na 6 najwyższych wzniesień stolicy. Ekspedycja ta miała cel charytatywny – wsparcie Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! Teraz każdy z nas ma szansę na ten niezwykły wyczyn.

„Kiedyś to musiało nastąpić. Nie ukrywamy, myśl że nie będziemy już jedynymi zdobywcami Korony Warszawy początkowo nas zasmuciła, a nawet zaniepokoiła – mówi Szczepan Żurek, Kierownik pionierskiej Ekspedycji Korona Warszawy.

„Jednak te emocje szybko ustąpiły miejsca radości, bo wszyscy śmiałkowie, którzy podejmą się tego wyzwania, robią to w słusznej sprawie. Podpisujemy się pod tym pomysłem dziesięcioma rękami! Służymy radą i wsparciem” – podkreśla.

Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski

Wydarzenie tworzone we współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski” zarówno dla wyczynowych sportowców, jak i sportowców amatorów oraz pasjonatów spacerów. Trasa zawodów wiedzie szlakiem wyznaczonym przez pierwszych zdobywców Korony Warszawy.

„Start w tym wydarzeniu to szansa na udział w sportowej rywalizacji, zdobycie unikalnego Certyfikatu Zdobywcy Korony Warszawy i jednocześnie pomoc chorym onkologicznie. Uczestnicy podejmują się nie tylko zdobycia Korony Warszawy, ale i zgromadzenia środków, które zostaną przekazane na pomoc naszym Podopiecznym w przejściu przez raka” –mówi Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.

Korona Warszawy, czyli gdzie biegniemy

Fot. Materiały prasowe

Na śmiałków czeka 6 najwyższych wzniesień stolicy: Górka Szczęśliwicka (152 m. npm.), Wzgórze Trzech Szczytów (133,9 m. npm.), Kopiec Moczydłowski (130 m. npm.), Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m. npm.), Kopa Cwila (108 m. npm.) oraz Gnojna Góra (86,5 m.npm.). Można tego dokonać wybierając jeden z trzech stylów: alpejski, oblężniczy lub turystyczny.

Styl alpejski: z pewnością to propozycja dla wytrawnych biegaczy, których nie przeraża konieczność pokonania jednorazowo ok. 30 km, w trakcie których powinni wbiec na każdy z 6 szczytów Korony Warszawy. Miejsce startu i mety biegu oraz dokłada trasa zależy przede wszystkim od wybranej przez biegacza strategii. Bieg musi zostać zrealizowany w terminie pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.

Styl oblężniczy: w tej opcji rywalizacji biegacz ma do pokonania min. 30 km oraz zdobycie 6 szczytów Korony Warszawy. Ma jednak możliwość podzielenia całego dystansu na maksymalnie 6 etapów, które musi zrealizować w terminie organizacji wydarzenia tj. pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.

Styl turystyczny: to opcja dla chętnych do zdobycia Korony Warszawy w tempie spacerowym, do której można zaprosić rodzinę bądź przyjaciół. W ramach tego stylu zadaniem uczestników jest bieg lub spacer na każdy z 6 szczytów. Ten styl nie narzuca pokonania określonego dystansu, nie ogranicza też liczby etapów dla zdobycia Korony. Należy jedynie zdobyć szczyty w terminie pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.

Korona Warszawy to dystans około 30 km, ale co ważniejsze, to również 6 szczytów na terenie miasta. To łączne przewyższenie ponad 740 m, czyli wyzwanie, które może przyprawić o drżenie serca wytrawnych alpinistów, albo nawet i himalaistów” – mówi Marek Tronina z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Regulamin Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Do biegu, gotowi, start!

Fot. Materiały prasowe

Udział w zawodach wymaga uzyskania Licencji!!!

Aby ją otrzymać, niezbędne jest założenie zbiórki #BiegamDobrze i zebranie kwoty minimalnej 100 zł. Kwota maksymalna nie została określona.

Zawody rozpoczną się 27 marca i potrwają do 11 kwietnia. W tym czasie zawodnicy, którzy posiadają ważne licencje mogą w wybranym stylu zdobywać Koronę Warszawy. Zbiórki #BiegamDobrze trwają od 16 marca do 18 kwietnia.

Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed