Miss Polonia 2020. Wybrano Najpiękniejszą Polkę

Miss Polonia 2020 Natalia Gryglewska
Fot. Artur Rusek

Miss Polonia 2020 została 22-letnia Natalia Gryglewska z Częstochowy.

8 marca w łódzkim Teatrze Wielkim odbyła się gala finałowa Miss Polonia 2020. O tytuł najpiękniejszej Polki i niewątpliwie wyjątkową bursztynową koronę walczyło dziewiętnaście finalistek wyłonionych spośród setki kandydatek w półfinale konkursu.

W pierwszym pokazie kandydatki do tytułu Miss Polonia przede wszystkim zaprezentowały się w wieczorowych sukniach z kolekcji Sylwii Romaniuk. Ze względu na uroczysty charakter gali w muzycznej oprawie nie zabrakło gwiazd młodego pokolenia. Marcin Sójka, zwycięzca 9.edycji „Voice of Poland”. Kolejny pokaz zdecydowanie podgrzał atmosferę w łódzkim teatrze. Finalistki wystąpiły w kostiumach marki Gabbiano, tunikach marki Pareo&Juliet oraz czółenkach marki Lovet.

Miss Polonia 2020. Na gali pojawiły się osobowości mediów

„Jestem życzliwym i wspierającym jurorem i przymykam oko na małe potknięcia, zdając sobie sprawę, jak duża jest presja. Dlatego zwracam uwagę na osobowość i temperament kandydatek” – przyznała w kuluarach Katarzyna Cichopek. Podobnie do niej wypowiadała się Sylwia Romaniuk, jedyna polska projektantka, która prezentowała swoją kolekcję podczas Fashion Weeku w Dubaju. W ostatnim pokazie, który odbył się w pełnym składzie, dziewczyny zaprezentowały się w odsłonie casualowej marki LAV MAG.

Przede wszystkim w gronie kandydatek do tytułu najpiękniejszej Polki znalazły się studentki i absolwentki m.in. prawa, marketingu, kosmetologii, pasjonatki sportu, jogi, zdrowego żywienia, fanki sportów motorowych i dalekich podróży.

Miss Polonia 2020. Wybrano Najpiękniejszą Polkę

Zanim ogłoszono pierwszy werdykt, podczas którego wybrano 10 półfinalistek, przyznano indywidualne nagrody. Miss Delia Cosmetics została Klaudia Wonatowska. Tytuł Miss Gorsenia i Miss Piękna z przesłaniem otrzymała Weronika Domagalska, a Miss Collibre została Aleksandra Mróz. Tytuł Miss Publiczności i zarazem złoty bilet do półfinału zdobyła Jessica Guzek. Do półfinału dostały się również Amelia Trochimczuk, Faustyna Wespińska, Klaudia Wonatowska, Dominika Oleszko, Weronika Domagalska, Natalia Gryglewska, Klaudia Plesiak, Natalia Tarasiuk i Roksana Karolak.

Po emocjach związanych z półfinałem, kandydatki oczywiście pojawiły się na wybiegu, tym razem w ślubnej odsłonie sukien z atelier Sylwii Romaniuk. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy Karolina Bielawska i Conrado Moreno wyczytywali nazwiska finałowej piątki. Do kolejnego etapu przeszły Jessica Guzek, Roksana Karolak, Klaudia Wonatowska, Natalia Gryglewska i Faustyna Wespińska.

„Lepiej dawać niż brać, gdy wali się świat. Bądźmy silni, wytrwali i cieszymy się, że mogliśmy się dziś spotkać” – powiedziała dyrektor konkursu Jagoda Piątek-Włodarczyk, przekazując kopertę z wynikami.

Miss Polonia 2020 została 22-letnia Natalia Gryglewska z Częstochowy.

Na koniec najważniejszy moment. Bursztynową koronę i tytuł Miss Polonia 2020 otrzymała Natalia Gryglewska z Częstochowy! 22-latka mierząca 173 centymetry w ubiegłym roku ukończyła dietetykę kliniczną na Śląskim Uniwersytecie Medycznym i w dalszym ciągu kontynuuje naukę na studiach magisterskich w Warszawie. Jej największą pasją są podróże! Na koniec Natalia otrzymała nagrody o wartości powyżej 60 tysięcy złotych i prawo do reprezentowania Polski w konkursie Miss World. I Wicemiss została Klaudia Wonatowska, a tytuł II Wicemiss Polonia 2020 otrzymała Faustyna Wespińska.  

Fot. Artur Rusek

Komunikat prasowy

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed