Żeglarstwo. Zofia Klepacka z brązowym medalem Mistrzostw Europy

European & Youth European Championship 2021 Fot. Joao Costa Ferreira

Warszawianka, Zofia Klepacka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w olimpijskiej żeglarskiej klasie sportowej RS:X. W portugalskiej Vilamourze doświadczona 35-latka z Polski sięgnęła po swój dziewiąty w karierze medal ME w klasie RS:X, w tym piąty brąz.

Loteryjna rywalizacja w tle ME dla Polki. Jeszcze przed wyścigiem punktowanym podwójnie, w którym w rezultacie startowało 10 najlepszych zawodniczek Klepacka była druga i dzielił ją tylko 1 pkt straty od Picon. Warunki, dyspozycja dnia ale też błędy i dekoncentracja na trasie sprawiły, że Polka nie dała rady wyprzedzić Francuzki i ostatecznie stanęła na ostatnim miejscu podium.

Żeglarstwo. Zofia Klepacka z brązowym medalem Mistrzostw Europy

Polka była trzy razy mistrzynią Europy (2011, 2017, 2018), wicemistrzynią (2016), pięć razy stawała na najniższym stopniu podium (2010, 2014, 2015, 2020, 2021). Oprócz tego ma na swoim koncie tytuł mistrzyni świata (2007), dwa srebrne medale mistrzostw świata (2011, 2012) oraz największy sukces, brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012).

Każdy medal mnie bardzo cieszy i obojętnie, czy są to igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy, czy małe lokalne zawody, zawsze walczę do końca. W wyścigu medalowym miałam bardzo dobry start, ale w sporcie trzeba mieć też trochę szczęścia. Mi go dzisiaj zabrakło. To były dla mnie ciężkie regaty pod względem fizycznym. W rezultacie do Portugalii przyjechałam osłabiona po przebytym w styczniu Covidzie i w każdym wyścigu łapało mnie zmęczenie, zadyszka. Jestem jednak zadowolona, zdobyłam kolejny medal w swojej karierze. Chciałbym go zadedykować mojemu tacie, który kupił mi pierwszą deskę i zaraził mnie pasją do sportu – mówiła po ukończeniu rywalizacji Zofia Klepacka.

Pośród rywalizacji 22 windsurferek z 16 krajów oprócz Klepackiej wystartowała również 31- letnia Maja Dziarnowska, która ukończyła rywalizację na 13 miejscu.

Żeglarstwo. Nie zawiedli również Piotr Myszka i Radosław Furmański

Fot. European & Youth European Championship 2021 Fot. Joao Costa Ferreira

W wyścigu medalowym wystąpiło także dwóch Polaków – Radosław Furmański i Piotr Myszka. Podczas gdy Myszka awansował na czwartą lokatę, tuż za nim na piątej pozycji w klasyfikacji generalnej zakończył Furmański.

Mistrzostwa Europy – Wyniki:

Kobiety

1. Charline Picon (Francja) 40 pkt

2. Lilian de Geus (Holandia) 45

3. Zofia Klepacka (Polska) 55

13. Maja Dziarnowska (Polska) 96

Mężczyźni

1. Kiran Badloe (Holandia) 37 pkt

2. Mattia Camboni (Włochy) 47

3. Ofek Elimelech (Izrael) 47

4. Piotr Myszka (Polska) 67

5. Radosław Furmański (Polska) 78

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed