Mistrzostwa Polski w maratonie. Walka o IO w Tokio i historyczne zawody za nami [Wyniki]

To nie był najbardziej urokliwy poranek podczas maratonu w Dębnie, ale same Mistrzostwa Polski w maratonie dostarczyły wielu emocji i co najważniejsze, była to najlepsza edycja w historii organizacji tych zawodów.

47. Maraton Dębno to walka o minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które jak się dzisiaj okazało Polacy zrobili w ilości, której nikt się nie spodziewał. To także Mistrzowie Polski i rekordy kraju.

Dzisiaj fani lekkoatletycznych zmagań obserwowali dwa maratony, które odbywały się mniej więcej w podobnych godzinach, a które dla wielu są przepustką do startu na Igrzyskach w Tokio, bo osiągnięcie minimów kwalifikacyjnych odbywa się tylko do końca maja, a nie możemy zapominać, że jeszcze Europa boryka się z obostrzeniami. Stąd też trzeba przyśpieszać i nie ma wielkiego wyboru co do startów.

Fb: Piotr Koch – Fotografia

Co prawda ten pierwszy maraton w Enschede wygrał Kenijczyk Eliud Kipchoge z czasem 2:04,30, ale bardzo zadowoleni ze swojego występu mogą być Polacy. Marcin Chabowski[2:10,17] i Adam Nowicki[rekord życiowy – 2:10,21] wypełnili minimum olimpijskie plasując się odpowiednio na 10 i 11 pozycji wśród mężczyzn. Można było przenieść się na 47. Maraton w Dębnie, w którym to kolejni lekkoatleci starali się o kwalifikację olimpijską. Kto osiągnął minimum olimpijskie? Zobaczcie

To najwyższy poziom mistrzostw Polski w historii! – krzyknął spiker, gdy na mecie meldowali się za Gardzielewskim zarówno Karbowiak (2:10:35) i Zalewski, który po korekcie osiągnął 2:10:55.

Warto zauważyć, że do dnia dzisiejszego wśród mężczyzn nikt nie posiadał kwalifikacji. Dzisiaj osiągnęło ją aż pięciu lekkoatletów.

Wśród mężczyzn kwalifikują się:

2:10:17 Marcin Chabowski

2:10:21 Adam Nowicki

2:10:31 Arkadiusz Gardzielewski

2:10:35 Kamil Karbowiak

2:10:56 Krystian Zalewski

Wśród kobiet kwalifikację mają:

2:27:43 Karolina Nadolska 7 kwietnia 2019 roku, Hanower

2:26:08 Aleksandra Lisowska

2:27:48 Angelika Mach

2:28:12 Izabela Paszkiewicz

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Zdjęcie główne: Piotr Koch – fotografia

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed