Finał Ligi Europy w Gdańsku. Potężny klub zagra za tydzień w Polsce

26 maja Finał Ligi Europy w Gdańsku. Zmierzą się ze sobą Manchester United i hiszpański Villarreal. Każda z drużyn należy do europejskiej czołówki, a zatem szykuje się kapitalne widowisko.

Wystarczy spojrzeć na liczby. Transmisje telewizyjne do 80 krajów, średnio obejrzy mecz 100 milionów widzów na całym świecie. To robi wrażenie. W czasie wielu obostrzeń już wiemy, że na stadionie będzie mogło zapełnić się 25% stadionowych krzesełek co oznacza, że spotkanie na żywo obejrzy około 9 tysięcy widzów.

Ogłosiliśmy nabór na 120 wolontariuszy. Przyjazd kibiców będzie oznaczał przygotowania na dużo większą skalę. Trzeba będzie zapewnić dodatkową komunikacje miejską, dodatkowe oznakowanie, plan organizacji ruchu, pracę służb medycznych. Jest też dodatkowa kwestia organizacyjna, która polega na dystrybucji biletów, choć ona nie należy już do Miasta. Będziemy gotowi – mówił Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu dla oficjalnej strony miasta Gdańska.

W półfinale spotkały się ze sobą pary: Manchester United z AS Roma[6:2,2:3] oraz hiszpański Villarreal kontra Arsenal Londyn[2:1,0:0]. Do finału awansował legendarny klub z Manchesteru oraz znajdujący się obecnie na siódmym miejscu La Liga hiszpański Villarreal.

Finał Ligi Europy w Gdańsku. Gdzie oglądać?

Fot. Puchar UEFA Gdańsk.pl

Dotychczas w Polsce rozegrany był tylko jeden finał Ligi Europy UEFA – w Warszawie, w maju 2015 roku. Wówczas hiszpańska Sevilla pokonała 3:2 ukraiński Dnipro Dnipropetrovsk. Jedną z bramek dla zwycięzców strzelił Grzegorz Krychowiak.  

Mecz rozpocznie się 26 maja o godzinie 21. Spotkanie obejrzycie na antenach Telewizji Polskiej.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Zdjęcie główne: Trójmiasto.pl

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed