FEST Festival. Ma to być największe wydarzenie muzyczne tego lata. Uda się?

Fot. Zuza Sosnowska

Od 11 do 14 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie odbywać się będzie FEST Festival – największe muzyczne wydarzenie tego lata na koncertowej mapie Polski. Na dzień dzisiejszy limit uczestników to 250 osób. Jak organizatorzy chcą zrealizować muzyczne przedsięwzięcie naszpikowane muzycznymi gwiazdami?

Fot. FEST Festival

Przestrzegając wszystkich zasad oraz regulacji światowych wyznaczanych przez WHO organizatorzy festiwalu postanowili wydać oświadczenie, w którym czytamy:

FEST FESTIVAL 2021 SIĘ ODBĘDZIE – OŚWIADCZENIE

Zadajecie nam dużo pytań na temat tego, czy FEST Festival 2021 się odbędzie. Na chwilę obecną działamy zgodnie z założonym planem, a wszyscy ogłoszeni przez nas artyści są potwierdzeni i pojawią się w Parku Śląskim w Chorzowie, w dniach 11-14 sierpnia 2021.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia potwierdził informację, że osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 nie wliczają się w ustalone limity obowiązujące podczas imprez masowych, co za tym idzie na dzień dzisiejszy, festiwal może się odbyć wyłącznie dla osób zaszczepionych. Zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które wytyczył rząd nie są idealne. Niestety, nie mamy na nie wpływu.

Prowadzimy rozmowy z rządem, których celem jest rozszerzenie obecnych obostrzeń tak, aby każdy z Was, kto posiada ważny Europejski Certyfikat (dostępny za darmo dla ozdrowieńców, osób przetestowanych i zaczepionych pierwszą dawką), również mógł bawić się na FEST Festivalu 2021. Będziemy Was na bieżąco informować o postępach naszych rozmów i decyzjach podjętych w tej sprawie – czytamy w oświadczeniu.

FEST Festival walczy z negatywnymi komentarzami antyszczepionkowców i wyjaśnia, dlaczego tegoroczna edycja imprezy odbędzie się tylko dla osób zaszczepionych.

FEST Festival pod ostrzałem antyszczepionkowców. Głos w sprawie zabiera również Kult

 

Fot. FEST Festival

Po tym jak organizatorzy poinformowali o uczestnictwie w ich festiwali tylko zaszczepionych wylał się hejt na ogromną skalę. Nie od dziś wiadomo, że w sferze komentarzy o zdrowiu najłatwiej jest dołączyć się z poglądami politycznymi, a więc cała rzesza ludzi, nawet niezwiązana z potencjalnym uczestnictwem dołączyła do ich komunikatów w socialu, by się uzewnętrznić i wylać wiadro pomyj. Organizatorzy bardzo skrupulatnie wyjaśnili w drugim swoim wpisie skąd wzięła się taka, a nie inna decyzja i o co tak naprawdę walczą. Warto przytoczyć z ich drugiego, ostatniego na ten moment oświadczenia te zdania:

Nasz ostatni post spotkał się z dużym odzewem ze strony osób, które są przeciw szczepieniom na COVID-19. Już teraz wiemy, że jeśli większość z nas nie zaszczepi się przeciw koronawirusowi do końca wakacji, w październiku czeka nas czwarta fala pandemii. Wiązać się to będzie z kolejnym lockdownem, a co za tym idzie upadkiem działalności wielu firm, które już teraz ledwo wiążą koniec z końcem. Będzie to również oznaczać ponowne zamknięcie branży koncertowej, a więc brakiem dochodu dla waszych ulubionych artystów oraz wszystkich osób pracujących przy organizacji eventów.

Nasze działania nie mają na celu segregacji ludzi. Uważamy, że szczepienia są dobre i konieczne. Chronią nasz organizm przed chorobami, które mogą wywołać w nim spustoszenie. Podobnie jak leki, mogą spowodować niewielkie, krótkotrwałe działania niepożądane, a poważniejsze dolegliwości są niezwykle rzadkie. Zgodnie z informacjami jakie podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) prawdopodobieństwo poważnego pogorszenia stanu zdrowia jest znacznie większe w przypadku przejścia choroby, niż przyjęcia szczepionki.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapewnieniami, będziemy starać się umożliwić udział w wydarzeniu również osobom posiadającym Europejskie Certyfikaty COVID-19 wydawane dla ozdrowieńców i osobom z negatywnym testem na obecność COVID-19. Jak tylko otrzymamy potwierdzenie o możliwość zastosowania takiego rozwiązania, poinformujemy Was o tym na naszych kanałach social media – czytamy w oświadczeniu.

Głos w sprawie postanowił również zabrać zespół Kult. W jego oświadczeniu czytamy:

OŚWIADCZENIE

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję.
Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.
Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE.
CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ.

FEST Festival. Nadzieja na powrót do wielkich muzycznych wydarzeń w Polsce

Festiwal w Chorzowie może być jedną z największych imprez muzycznych 2021 roku w Polsce. Na liście potwierdzonych wykonawców znaleźli się m.in. Kygo, Alan Walker, Rag’n’Bone Man czy James Bay. Z polskich artystów wystąpią np. Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Sokół, Mrozu, Tymek czy Kwiat Jabłoni.

Dla wszystkich osób, które zakupiły bilet, a z różnych powodów nie będą posiadały wymaganych certyfikatów, planujemy wprowadzić opcję zachowania biletu na kolejny rok lub zwrotu wartości niewykorzystanej wejściówki – informują organizatorzy koncertów podczas festiwalu.

Koncertowy Line-up jest aktualizowany na bieżąco na oficjalnym Fb tutaj

FEST Festival to jedna z nielicznych obok Pol’and’Rock festiwalu impreza masowa, na tak dużą, międzynarodową skalę, która utrzymuje, że w tym roku się odbędzie. Ze swoich tegorocznych edycji zrezygnowali najwięksi i najbardziej doświadczeni gracze na naszym rynku: Open’er Festival, czy Kraków Live Festival, który miał mieć swoje otwarcie tydzień po FEST Festivalu i wielu innych nieco mniejszych organizatorów.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed