Operacja EURO 2020. Reprezentacja Polski ma spokój i ciszę jakiej nie miała od lat

Fot. Łączy nas Piłka

Ceremonia inauguracji EURO 2020 już za tydzień. Od 11 czerwca do 11 lipca fani piłki nożnej wreszcie będą mogli oglądać i emocjonować się piłkarskim wydarzeniem najwyższej europejskiej rangi. Jak w turnieju odnajdzie się piłkarska Reprezentacja Polski? Przybliżamy najważniejsze informacje o kadrze Paulo Sousy.

Z kim ruszymy na podbój EURO 2020? Portugalski selekcjoner powołał na pierwsze zgrupowanie 27 zawodników, w tym czterech bramkarzy. Na EURO zabierze trzech. Radosław Majecki, bramkarz AS Monaco pomaga kolegom podczas treningów.

Na zgrupowaniu zameldowali się:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Michał Helik, Tomasz Kędziora, Kamil Piątkowski, Tymoteusz Puchacz, Maciej Rybys

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Kamil Jóźwiak, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Piotr Zieliński

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Jakub Świerczok

Operacja EURO 2020. Reprezentacja Polski ma spokój i ciszę jakiej nie miała od lat

Fot. Łączy nas Piłka, mecz towarzyski Polska-Rosja [1:1], Wrocław

Paulo Sousa powołał także listę piłkarzy rezerwowych: Kamila Grosickiego, Sebastiana Szymańskiego, Rafała Augustyniaka, Roberta Gumnego i właściwie od tamtego momentu nazwisko Grosicki nie schodziło z pierwszych stron gazet i portali internetowych.

Jak to nie jedzie? On potrafi zrobić jakość, a nawet jakbyśmy go wpuścili na ostatnie 15 minut – to warto, bo mamy deficyt na lewej stronie pomocy. Wypowiedzieli się już na temat temat niemal wszyscy ze środowiska piłkarskiego i około piłkarskiego.

Jak ktoś nie gra w składzie swojego klubu na wysokim poziomie od dziewięciu miesięcy, to nie może nic zaoferować Reprezentacji Polski – mówił Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

I trudno się tutaj z Zibim nie zgodzić. Kamil Grosicki mógł w styczniu zmienić klub i grać regularnie. Wybrał już wtedy walory finansowe w klubie, który reprezentował i z którym ma ważny kontrakt do końca czerwca, gdzie każdego miesiąca inkasował między styczniem, a czerwcem 160 tysięcy funtów. Wydaje nam się, że każdy z piłkarzy miałby wielki problem ze zrezygnowania z 5 milionów złotych.

Operacja EURO 2020. W jakiej formie są piłkarze? Co z urazami, kontuzjami?

Fot. Łączy nas Piłka, Maciej Rybus, Arkadiusz Milik [trening w Opalenicy]

Sztab trenera Paulo Sousy dwoi się i troi, by wszyscy powołani do Opalenicy piłkarze byli w gotowości na turniej. W tym sztabie są między innymi trenerze od przygotowania fizycznego, którzy pracowali przy jednej z najlepszych drużyn świata, FC Barcelonie. Wierzymy, w to, że znają proporcje i piłkarze będą w optymalnej dyspozycji. Problem miał Milik, Rybus czy Glik, ale biorą już udział w częściowych treningach i mają być gotowi do rywalizacji w pierwszym meczu 14 czerwca ze Słowacją.

EURO 2020. Reprezentacja Polski ma niesamowity komfort przygotowań

Wydaje się, że kadra ta przygotowuje się w ciszy i spokoju jakiego nie miała od dawna. Nie ma pompowania balonika i pomimo obecności dziennikarzy już od pierwszego dnia zgrupowania w Opalenicy i codziennych konferencjach prasowych Polskiego Związku Piłki Nożnej chyba pandemia trochę wyciszyła kibiców i narodową dyskusję. Nie zmienia to jednak atmosfery w kadrze. Mówi się o wielkiej motywacji do pracy i chęci sukcesu, a takim będzie dojście do ćwierćfinału EURO. Musimy wyjść też z grupy i tutaj ważny jest pierwszy wygrany mecz. On ustawi nam morale i odpowiednio poprowadzi do kolejnego spotkania. W grupie oprócz Słowacji, zagramy z Hiszpanią i Szwecją.

Z Opalenicy Polacy przeniosą się do Sopotu. Tam od 9 czerwca zamieszkają w oficjalnej bazie na EURO 2020, Sopot Marriott Resort&Spa. Stamtąd będą udawać się na mecze rozgrywane w różnych częściach Europy. Hotel musiał zostać nieco zmieniony na potrzeby kadry. Musi się odgrodzić od nadmorskiego deptaka i od wścibskich fanów. Dodatkowo powstanie większa siłownia na terenie kompleksu oraz zostanie powiększona kuchnia.

Terminarz EURO 2020. Kiedy mecze reprezentacji Polski i finał ME 2021?

Inauguracja ME 2020: Turcja – Włochy w Rzymie o godz. 21

Faza grupowa EURO 2020 [reprezentacja Polski w piłce nożnej]:

14.06 godz. 18 Polska – Słowacja [Petersburg]

19.06 godz. 21 Hiszpania – Polska [Sewilla]

23.06 godz. 18 Szwecja – Polska [Petersurg]

Finał Mistrzostw Europy 11 lipca o godz. 21 w Londynie

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed