Startuje program stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” dla utalentowanych biegaczy. Zgłoś się, zgłoś swoich ludzi

Ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. Program wspiera nastoletnich, utalentowanych biegaczy w rozwoju kariery sportowej. Znacie takich? Podeślijcie im ten artykuł i pomóżcie spełnić ich marzenia! Zgłoszenia do Programu można przesyłać tylko do końca listopada.

– To pierwsza edycja Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość”. Jesteśmy niezwykle dumni i wdzięczni, że możemy pomóc aż siedmiu młodym biegaczkom i biegaczom – mówi Ada Smokowska, założycielka Fundacji Zdrowy Ruch. – To efekt naszych całorocznych działań i wsparcia Partnerów Fundacji: Banku Pekao S.A., Kanału Sportowego oraz marki Salomon, która poza wsparciem finansowym, przekaże też zestawy sprzętu dla naszych podopiecznych. Niemały udział w stypendiach mają też uczestnicy naszych imprez 1MILA. Dzięki ich wpłatom i zaangażowaniu mogliśmy przekazać rzecz Stypendystów prawie 24 000 zł – dodaje.

Startuje program stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość”. Kto może liczyć na finansowe wsparcie?

Fot.sportografia.pl

O stypendia mogą ubiegać się zawodnicy w wieku 14-17 lat (kategorie wiekowe U16 i U18), z obiecującymi wynikami sportowymi w indywidualnych konkurencjach biegowych. Wystarczy wypełnić formularz dostępny tutaj. Regulamin i wszystkie szczegóły dotyczące Programu Stypendialnego „Wybiegaj w Przyszłość” dostępne są na stronie fundacji.

Zgłoszenia można wysyłać do 30 listopada 2021. Wyniki rekrutacji poznamy do 31.12.2021 r. Roczne stypendia (1000 zł miesięcznie) będą przyznawane od stycznia 2022 r.

W radzie Programu Stypendialnego, poza jego twórczyniami – Adą Smokowską i Magdą Sołtys, zasiadają także Marek Plawgo, wybitny lekkoatleta, rekordzista Polski 400m ppł i wielki propagator biegania w Polsce oraz Tomasz Smokowski, dziennikarz sportowy.

Kogo szuka Fundacja „Wybiegaj w Przyszłość”? Jak spełnić wymagania programu?

Fundacja będzie organizować dla stypendystów warsztaty i konsultacje, które pozwolą lepiej i bardziej świadomie budować karierę sportową.

Szukamy młodych biegaczy, którzy mają talent i chęć do pracy. Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiarę w swoje marzenia i pomóc im je realizować. Te pieniądze pomogą im się szkolić, wyjeżdżać na zgrupowania i zawody, kupować potrzebny sprzęt, konsultować się ze specjalistami – tłumaczy Magda Sołtys, współtwórczyni Programu.

Nasze marzenie to móc w przyszłości oklaskiwać stypendystów naszego Programu na największych światowych imprezach lekkoatletycznych. Zrobimy co w naszej mocy, by się spełniło! – deklaruje Smokowska.

Warto Wiedzieć!!!

Pierwsza edycja programu dedykowana jest młodym biegaczom z kat. U16 i U18. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada. Wyniki poznacie 31 grudnia, a stypendia w wysokości 1000zł miesięcznie wypłacane będą już od stycznia 2022 roku.

Materiały prasowe: Fundacja Zdrowy Ruch | Fot. Sportografia.pl

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed