87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego. Najlepszy Sportowiec 2021 roku [Poznajcie nominowanych]

Fot. Instagram Anita Włodarczyk, Dawid Tomala, Robert Lewandowski

Już za niespełna miesiąc wyjątkowa Gala Mistrzów Sportu podczas której spośród dwudziestu nominowanych sportowców zostanie wyłoniona najlepsza dziesiątka, w której znajdzie się Najlepszy Sportowiec 2021 roku.

Nie zazdrościmy organizatorom gali oraz komisji, która zatwierdza listę nominowanych. W kraju jest wielu utalentowanych sportowców z różnych dyscyplin, którzy reprezentują kraj, odnoszą sukcesy i o nich powinno się mówić zawsze i wszędzie. Tymczasem trzeba wybrać i nagrodzić nielicznych.

O tym jak ciężko wybrać listę niech świadczy chociażby fakt szerokiej listy wydarzeń sportowych: Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata czy Europy, rywalizacji na poziomie światowym no i popularności poszczególnych osobowości świata sportu, a przecież takie mamy. Sportowcy, którzy od lat utrzymują swoją formę na najwyższym poziomie. Jak przyjrzycie się nieco bardziej Top 20 to zobaczycie czterech zwycięzców tego plebiscytu z pięciu ostatnich lat: Anita Włodarczyk, Kamil Stoch, Bartosz Zmarzlik czy Robert Lewandowski, który wygrał 86. Plebiscyt.

Ubiegły rok był wyjątkowo niepewny w rywalizacji sportowej na arenach świata. Obostrzenia spowodowane pandemią wymusiły na organizatorach Plebiscytu za 2020 rok, wprowadzenia szeregu rozwiązań zwiększających do maksimum bezpieczeństwo zgromadzonych na widowni gości i laureatów. Nie było też hucznego balu po rozdaniu statuetek i tak wyczekiwanej przez tych, którzy dotrwają do rana jajecznicy Mistrzów Sportu na której sami mieliśmy okazję pięciokrotnie gościć.

Sportowcy już swoje zrobili prezentując najwyższą formę podczas zmagań sportowych w 2021 roku i teraz czekają na Wasze głosy.

NOMINOWANI W 87. PLEBISCYCIE „PRZEGLĄDU SPORTOWEGO” NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA POLSKI:

1. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka)

2. Patryk Dobek (lekkoatletyka)

3. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)

4. Hubert Hurkacz (tenis)

5. Sztafeta 4×400 m – Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka)

6. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)

7. Malwina Kopron (lekkoatletyka)

8. Robert Lewandowski (piłka nożna)

9. Tadeusz Michalik (zapasy)

10. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo)

11. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (kajakarstwo)

12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)

13. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill (żeglarstwo)

14. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)

15. Iga Świątek (tenis)

16. Dawid Tomala (lekkoatletyka)

17. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)

18. Sztafeta mieszana 4×400 m – Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka)

19. Bartosz Zmarzlik (żużel)

20. Piotr Żyła (narciarstwo klasyczne)

Głosowanie online zakończy się 31 grudnia 2021 roku o godzinie 12:00. Za pośrednictwem SMS – 7 stycznia 2022 roku o godzinie 16:00. Głosowanie za pośrednictwem kuponów drukowanych w „Przeglądzie Sportowym” oraz „Fakcie” zakończy się 24 grudnia 2021 (data publikacji ostatniego kuponu w „Przeglądzie Sportowym”). Więcej informacji o głosowaniu znajdziecie tutaj.

Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku poznamy podczas Gali Mistrzów Sportu 8 stycznia 2022 roku.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Opracowanie: Żyjesz.pl | Przegląd Sportowy

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed