Polak mistrzem świata w pływaniu. Radosław Kawęcki przeszedł do wielkiej historii krótkiego basenu

Twitter FINA

30-letni Głogowianin, Radosław Kawęcki wywalczył w niesamowitych okolicznościach złoty medal mistrzostw świata na krótkim basenie w Abu Zabi. Nic nie zapowiadało tego złota.

Polak okazał się najlepszym na 200 metrów stylem grzbietowym i ze względu na to, że jest wielokrotnym medalistą tej rangi imprezy sportowej to już po eliminacjach, a przed wielkim finałem obserwując bardzo dokładnie można było powiedzieć, że nic nie wskazuję na tak duży końcowy sukces, nie było wielkiej dominacji Polaka.

Po pierwszych 50 metrach był siódmy, ale z każdym kolejnym nawrotem przyśpieszał. Bez wątpienia to właśnie nasz rodak na tym dystansie czuje się najlepiej i z upływem kolejnych metrów notował lepszy czas. Na połówce był już piąty, a po 125 metrze łapał się już w finałowej trójce. W ostatnim nawrocie i wydłużonym płynięciu pod wodą zyskał dziesiątki sekund tym samym niwelując stratę do Shaine’a Cacasa i Christiana Dienera, którzy mieli tych sił już mniej.

Bezsprzecznie ostatnie przepłynięte metry zadecydowały o wygranej Radka Kawęckiego. Pokonał na krótkim basenie dystans 200m stylem grzbietowym w czasie 1:48:68.

Wyniki finałowego startu 200m stylem grzbietowym:

  1. Radosław Kawęcki [PL] 1:48:68
  2. Shaine Cacas [US] 1:48:81
  3. Christian Diener[GER] 1:48:87

W ostatnich latach Kawęcki stawał na najwyższym podium trzykrotnie. W 2012 roku w Stambule, dwa lata później w Doha oraz w 2016 roku w Windsorze.

Polska rodzina olimpijska pogrążona w żałobie. Zmarł 37-letni olimpijczyk z Pekinu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Raciborzu zmarł 37-letni Michał Rokicki, wielki pływak. Mistrz Polski, nasz reprezentant z Pekinu. Przyczyny śmierci jeszcze nie znamy.

Z głębokim żalem informujemy, że zmarł Michał Rokicki. Pływak, wychowanek raciborskiego ZSOMS i Victorii Racibórz, zawodnik AZS AWF Warszawa, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, olimpijczyk. Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia – czytamy na stronie Polskiego Związku Pływackiego.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed