Kamil Stoch wycofany z Turnieju Czterech Skoczni. Bez formy nic nie zdziała

Instagram: KamilStochofficial

Kiedy jeden z najlepszych skoczków świata, Kamil Stoch swoimi skokami punktuje na 40, 50 lokatę i nie może już nawet nie tylko awansować do serii finałowej konkursów Pucharu Świata, ale nie daje sobie rady w kwalifikacjach do zawodów to jest to już ostatni dzwonek i trzeba zareagować najmocniej jak się da.

Odpadnięcie Kamila z kwalifikacji do konkursu w Innsbrucku przelało czarę goryczy, a może bardziej niezdecydowania. Mamy wrażenie, że w tym sztabie szkoleniowym nie ma nikogo, kto potrafi mocniej tupnąć nogą. Rozmawia się ze skoczkami tak żeby ich nie urazić, nie skrytykować. Dyrektor sportowy kadry, Adam Małysz jest chyba bardziej wylewny w internetowych wpisach czy komentarzach, a powinien podjąć wiążące decyzje, bo minęła połowa sezonu, a wyników brak i to nie tylko Kamila Stocha.

Zebrał się sztab szkoleniowy i podjął decyzję w sprawie startu Kamila Stocha w 70. Turnieju Czterech Skoczni i tutaj już wszystko jest jasne.

Kamil Stoch nie wystartuje w Bischofshofen oraz w weekendowych konkursach Pucharu Świata – mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Kamil Stoch wycofany z Turnieju Czterech Skoczni. Bez formy nic nie zdziała

Kamil Stoch wraca do kraju, gdzie do końca tygodnia będzie odpoczywał i trenował motorycznie. Nasz mistrz olimpijski zakończył zmagania w Turnieju Czterech Skoczni, a można było go wycofać już wcześniej. Jego miejsca w dwóch konkursach TCS to odpowiednio: 41. miejsce w Oberstdorfie oraz 47. miejsce w Garmisch-Partenkirchen. Stoch chciał skakać dalej, bo kocha to robić i walczy, ale wyników brak. Czas coś z tym zrobić. Do Igrzysk Olimpijskich w Chinach mamy miesiąc. Niech trenuje i może uda się wrócić do formy.

Wiele pytań i mało odpowiedzi. Dziennikarze pytają, krytykują, a żona Kamila Stocha odpowiada na Twitterze tym samym broniąc męża. Daje do zrozumienia, że nikt nie wie co się dzieje i dlaczego Kamil Stoch prezentuje tak słabą formę. To profesjonalista.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed