Startują Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Przyda się nie tylko olimpijska forma [Zapowiedź]

Instagram: @kamilstochofficial

Przed nami dwa tygodnie olimpijskich zmagań. Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które startują za dwa dni w Pekinie są inne niż te przed czterema laty i liczy się nie tylko olimpijska forma, ale przede wszystkim mentalne podejście do warunków w jakich sportowcy oczekują na swoje starty. Te są iście spartańskie. Dość powiedzieć, że obostrzenia pandemiczne mogą w każdym momencie wywrócić rywalizację, na którą pracowało się przez ostatnie cztery lata.

Przekonała się o tym łyżwiarka szybka, Natalia Czerwonka, która po przylocie do Pekinu otrzymała pozytywny wynik testu i przebywa na izolacji. Oznacza to, że nie poprowadzi sztafety jako chorąży reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia igrzysk. Polski Komitet Olimpijski poinformował o zmianie chorążego. W tej roli zobaczymy snowboardzistkę, Aleksandrę Król. Są to jej trzecie igrzyska w karierze. Towarzyszyć jej będzie 37-letni Zbigniew Bródka. Nasz panczenista wznowił karierę, zdobył kwalifikację olimpijską i po raz czwarty wystartuje w igrzyskach.

Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego wysłał do Pekinu kadrę liczącą 57 zawodników(14 żołnierzy) oraz 71 współpracujących osób. Warto dodać, że w Pjongczangu Polskę reprezentowało 62 sportowców.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie odbędą się w dniach 4-20 lutego.

Instagram: @dawid.kubacki.official

W poniedziałek 31 stycznia organizatorzy zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie poinformowali, że 37 osób związanych z zawodami uzyskało pozytywny wynik testu na COVID-19. W Pekinie testowani na obecność koronawirusa są nie tylko ludzie, ale i… sprzęt.

Polacy rozpoczną rywalizację dwa dni po ceremonii otwarcia. Skoczkowie narciarscy będą rywalizowali o medale na obiekcie normalnym.Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Stefan Hula są już w wiosce olimpijskiej w Zhangjiakou, miejscowości oddalonej o 200 kilometrów od Pekinu. Będą tam rozgrywane konkurencje klasyczne, skoki, biatlon, biegi narciarskie, snowboarding i kombinacja norweska.

Skład reprezentacji Polski na Pekin 2022:

Biathlon: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Anna Mąka, Grzegorz Guzik.
Łyżwiarstwo figurowe: Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew, Jekaterina Kurakowa.
Łyżwiarstwo szybkie (tor długi): Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Piotr Michalski, Marek Kania, Damian Żurek, Zbigniew Bródka, Artur Janicki.
Short track: Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur, Patrycja Maliszewska, Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński.
Biegi narciarskie: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Karolina Kukuczka (Zuzanna Fujak miała pozytywny wynik testu na COVID-19 i wypadła z reprezentacji), Maciej Staręga, Dominik Bury, Kamil Bury, Mateusz Haratyk.
Kombinacja norweska: Andrzej Szczechowicz, Szczepan Kupczak.
Skoki narciarskie: Kinga Rajda, Nicole Konderla, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Stefan Hula.
Narciarstwo alpejskie: Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Zuzanna Czapska, Hanna Zięba, Michał Jasiczek, Paweł Pyjas.
Snowboard: Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Król, Aleksandra Michalik, Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk.
Saneczkarstwo: Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Gdzie obejrzeć relacje?

Prawa do transmisji XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie posiada Discovery. Wszystkie sportowe wydarzenia w zimowej stolicy Chin znajdziemy na należących do niego kanałach Eurosportu. Oprócz Eurosport 1 oraz Eurosport 2 na czas igrzysk uruchomione zostaną Eurosport 3, Eurosport 4, Eurosport 5 oraz Eurosport 4K.

Ważniejsze zawody, w których mogą pojawić się polscy sportowcy, transmitować będzie także Telewizja Polska. Za darmo zobaczymy je na ogólnodostępnych kanałach TVP 1 oraz TVP Sport. W podobny sposób bez opłat będzie można obejrzeć także ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk.

Sublicencja, z której korzysta Telewizja Polska nie obejmuje jakości UHD i nie dostarczy jej na kanałach ogólnodostępnych. Na 4K mogą liczyć tylko ci posiadacze telewizorów UHD, którzy zaopatrzą się w abonament telewizyjny z kompletem kanałów Eurosport. Tylko tacy od 4 lutego będą mogli korzystać z Eurosport 4K.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Gratka dla fanów robotyzacji, technologii i automatyzacji w życiu

Od przyjazdu do wyjazdu sportowcy żyją w zamkniętym świecie, w którym przemieszczanie się jest możliwe tylko w obiegu zamkniętym, tzw. bańce covidowej obsługiwanej głównie przez automaty. To one serwują posiłki, sprzątają oraz udzielają informacji. Ludzka obsługa pojawia się sporadycznie, a jej kontakt fizyczny z przyjeżdżającymi jest ograniczony. Zobaczcie jak to wygląda:

Wideo:Reuters

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed