Kasia Moś w repertuarze Karin Stanek

Kasia Moś – TATO KUP MI DŻINSY / Karin Stanek (Official Video)

27 maja nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazała się płyta „Kasia Moś – Karin Stanek”, zawierająca wyjątkowe covery piosenek z repertuaru bigbitowej wokalistki Karin Stanek, w wykonaniu Kasi Moś z zespołem.

Karin Stanek urodziła się w Bytomiu, pod koniec II wojny światowej. W latach 60. ubiegłego wieku była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek i symbolem tzw. bigbitu, a utwory „Autostop”, „Malowana lala”, czy „Chłopiec z gitarą” znała i nuciła cała Polska.
Kasia Moś i jej starszy brat Mateusz Moś również pochodzą z Bytomia. Z Bytomiem związany jest też Mateusz Kołakowski. Nic dziwnego, że ta trójka, pracująca razem twórczo już od jakiegoś czasu, została zainspirowana repertuarem Karin Stanek, skoro są krajanami. „Robienie coverów, szczególnie jeśli ktoś kiedyś uczynił już taką piosenkę hitem, wymaga odwagi i ma sens tylko wtedy, jeśli ma się pomysł, jak to zrobić, żeby nasza wersja nie była ani lepsza, ani gorsza od oryginału, ale inna i też została zapamiętana” – ta myśl przyświecała Kasi Moś, jej bratu Mateuszowi i Mateuszowi Kołakowskiemu, kiedy rozpoczynali pracę nad nowymi wersjami jedenastu utworów, które prawie pół wieku wcześniej wykonywała z powodzeniem Karin Stanek. Kasia Moś i Mateuszowie wybrali tytuły bardzo popularne w latach 60., jak i mniej znane, poruszające piosenki wykonywane przez Karin Stanek.

Efektu tej współpracy możemy posłuchać na wydanym kilka dni temu albumie „Kasia Moś Karin Stanek”. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca 2022 roku KASIA MOŚ z zespołem wystąpi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, wykonując utwory ze swojej najnowszej płyty. Koncertu będzie można posłuchać na antenie radiowej Trójki w ramach programu „Koncerty w Trójce” od 19:05.

Tracklista:
1. Tato kup mi dżinsy 3:44
2. Modlitwa 4:42
3. Autostop 5:07
4. Malowana lala 5:03
5. Wierny wiatr 5:05
6. Proszę nie płacz już 6:41
7. Chłopiec z gitarą 4:17
8. Która to Gwiazda 5:15
9. O Jimmy Joe 3:56
10. Dlaczego tak się stało 5:15
11. Katarzyna 6:27

Płyty można posłuchać w serwisach streamingowych:

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed