Marcin Dorociński zagra w Mission:Impossible 8 [Oddychajcie]

Fot. Instagram @marcindorocinski

Znany polski aktor teatralny i telewizyjny, Marcin Dorociński zagra w „Mission:Impossible 8”. Właśnie podzielił się wiadomością w swoich mediach społecznościowych.

We wpisie aktora czytamy:

Pozdrawiam Was serdecznie z Londynu. Nadszedł dzień, w którym (dzięki uprzejmości producentów filmu Mission Impossible @tomcruise i #christophermcquarrie) – po miesiącach spekulacji, mogę z radością i niemałym wzruszeniem potwierdzić swój udział w tej legendarnej serii.

Kiedy w 1996 roku pojawiła się pierwsza cześć serii MI, byłem jeszcze studentem @akademia_teatralna. Toma Cruise widziałem w @topgunmovie i na plakatach u koleżanek, a plan filmowy zza okna przejeżdżając autobusem 119 obok @wfdif.chelmska21 przy Chełmskiej. I gdyby ktoś powiedział mi wtedy, że 26 lat później będę grał w ostatnich dwóch częściach sagi o Ethanie Huncie, u reżysera, który napisał scenariusz filmu „Podejrzani” i „Top Gun: Maverick” to powiedziałabym – „nie, to niemożliwe”, popukałbym się po głowie i czym prędzej się oddalił.

A jednak. Sukcesy nie przychodzą same, mają to do siebie, że długa droga do nich najczęściej okupiona jest wyrzeczeniami, porażkami, upadkami, rozczarowaniami. Pamiętam – kiedy zapytany o moje plany zawodowe – cicho i nieśmiało powiedziałam „chciałbym spróbować zagranicą”. Pamiętam również kąśliwe uwagi i lekceważące spojrzenia, ale pamiętam równie dobrze, że byli wokół mnie ludzie, które uwierzyli w moje marzenie chyba bardziej niż ja sam. Bo ja Marcin z Kłudzienka zawsze miałem z tym problem.

Pierwszym castingiem, który otrzymałem od mojej londyńskiej agencji był MI – Ghost Protocol. Przegrałem. Od tego czasu nagrałem ponad 1200 self tape’ów. I przegrałem je wszystkie. Pierwszy self tape wygrałem w zeszłym roku – po ponad dziesięciu latach żmudnych nagrań, wielkich nadziei i starań. Po 1200 wcześniejszych bolesnych i dotkliwych porażkach. I te dwa wygrane to była @netflixvalhalla i MI: Dead Reckoning. I teraz mogę dzielić się moją radością z Wami.

Marcin Dorociński zagra w Mission:Impossible 8

Prace nad kolejnymi częściami Mission Impossible trwają, a część VIII ma być ostatnią, w której pojawi się Tom Cruise, a film ma wejść do kin w 2024 roku. Dla Polaka to nie pierwsza rola w zagranicznych produkcjach. W 2020 roku Marcin Dorociński wystąpił w serialu „Gambit królowej”. Wcielił się w Vasilya Borgova, rosyjskiego mistrza szachowego, z którym mierzy się główna bohaterka grana przez Anyę Taylor-Joy.

Fot. Instagram @marcindorocinski

Mission Impossible to seria amerykańskich filmów sensacyjnych powstałych na podstawie serialu telewizyjnego o tym samym tytule. Filmy stworzono w wytwórni Paramount Pictures i wydano w latach 1996–2018. Trwają pracę nad kolejnymi częściami. Wszystkie filmy wyprodukował Tom Cruise, w których wcielił się również w postać głównego bohatera. Seria filmów ukazuje przygody Ethana Hunta, członka Impossible Mission Force, który w każdej części decyduje się wykonać skrajnie trudne misje.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed