Dawid Kubacki i Piotr Żyła jak za najlepszych konkursów. Historyczny wyczyn polskich skoczków

Fot. Skijumping.pl|Facebook: Piotr Żyła

Dawid Kubacki i Piotr Żyła wygrali pierwszy w historii konkurs duetu Pucharu Świata, który odbył się w Lake Placid. Odbył się on jako trzecia rywalizacja. Trzeba dodać, że w tym samym dniu skoczkowie mieli kwalifikacje i konkurs indywidualny PŚ w skokach.

Polacy w duecie okazali się zdecydowanie najlepsi w rywalizacji. Wyprzedzili Austriaków o 13 pkt, a Japończyków o 24 pkt. Walczyło w tym konkursie trzynaście drużyn narodowych.

W pierwszej serii Polacy po skokach Żyły na odległość 123,5 metra oraz Kubackiego na odległość 128 metrów zajmowali drugie miejsce. Lepsi byli Austriacy: Daniel Tschofenig(127m) ora Stefan Kraft, który poleciał najdalej, bo osiągnął aż 130,5 metra.

W kolejnych seriach Polacy skakali względnie równo, ale rywale tracili. Skakali nierówno. Tracili metry i tym samym punkty. Ostatnim skokiem na 127 metr Dawid Kubacki potwierdził formę w konkursie, równe skoki i tym samym dał nam zwycięstwo z przewagą ponad 13,2 pkt nad Japonią.

Przed nami ostatni konkurs indywidualny w Lake Placid o godz.16.15. Transmisja w TVN. Za tydzień kibicujemy polskim skoczkom w rumuńskim Rasnovie.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na stories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed