32. Bieg Konstytucji 3 Maja przed nami. Biało-Czerwoni przebiegną ulicami stolicy

Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie na dystansie 5 kilometrów trasą wypełnioną pięknymi widokami, przecinającą Wisłę. Start zawodników, poprzedzony wspólnym śpiewaniem hymnu narodowego, zaplanowano na godzinę 10:57. Impreza potrwa do godziny 12:30.

Bieg wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez w Polsce. Co roku w Biegu Konstytucji 3 maja biorą udział tysiące zawodników, w tym także osoby z niepełnosprawnościami. W 2023 roku bieg na dystansie 5 km ukończyło dokładnie 3817 osób, w tym także 8 zawodników w wózkach oraz 107 osób startujących w kategorii nordic walking. Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, a numery startowe wyprzedały się na prawie dwa tygodnie przed imprezą!

Bieg Konstytucji 3 maja inauguruje już 32. edycję Warszawskiej Triady Biegowej. To bieg z olbrzymią tradycją, a przy tym świetna okazja na uczczenie rocznicy Konstytucji 3 maja w aktywny sposób. W poprzednim roku niemal cztery tysiące uczestników pokonało pięciokilometrową trasę, mam nadzieję, że w tym roku widzimy się w co najmniej tak licznym gronie. Zachęcam wszystkie warszawianki oraz warszawiaków do aktywnego spędzania czasu i wzięcia udziału w tej pięknej tradycji. mówi Wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

W biegu udział mogą wziąć zawodnicy, który ukończyli 15 lat, a także za zgodą organizatora, rodziców i lekarza sportowego, uczestnicy, który aktywnie trenują i ukończyli 13 lat. Liczba dostępnych jest ograniczona do 5000 zawodników biorących udział w biegu i 200 osób biorących udział w kategorii nordic walking.

Program wydarzenia

32. Bieg Konstytucji 3 maja odbędzie się w piątek 3 maja. Start biegu organizatorzy zaplanowali na godzinę 10:55. Imprezę otworzy wspólne śpiewanie hymnu narodowego. Zaraz po nim odbędzie się start zawodników.  Jako pierwsi wystartują zawodnicy na wózkach, następnie pozostali uczestnicy. O godzinie 11:15 wystartują zawodnicy w kategorii nordic walking. Linia startu zostanie zamknięta o godzinie 11:16.

Dekoracje zawodników zostały zaplanowane na godzinę 12:00. Zamknięcie trasy nastąpi o godzinie 12:10.

Zawodnicy mogą skorzystać z depozytów, które będą dostępne od godziny 9:30 przed biegiem i do godziny 12:30 po biegu.

32. Bieg Konstytucji 3 Maja

Szczegółowy program

9:30 – otwarcie depozytów

10:45 – rozgrzewka

10:55 – śpiewanie Hymnu Narodowego

10:57 – start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim

11:00 – start zawodników, pierwsza fala (czas poniżej 00:25:00)

11:05 – start zawodników, druga fala (czas 00:25:00 – 00:29:59)

11:10 – start zawodników, trzecia fala (czas powyżej 00:30:00)

11:15 – start kategorii nordic walking

11:16 – zamknięcie linii startu

12:00 – dekoracja zawodników

12:10 – zamknięcie trasy

12:30 – zamknięcie depozytów

Trasa 32. Biegu Konstytucji 3 Maja

Trasa 32. Biegu Konstytucji 3 maja rozpocznie się i zakończy na Placu Trzech Krzyży. Uczestnicy pobiegną ulicą Nowy Świat w kierunku Ronda im. Generała Charlesa de Gaulle’a, następnie Alejami Jerozolimskimi i mostem im. Księcia Józefa Poniatowskiego w kierunku wschodnim aż do Ronda Waszyngtona i z powrotem Alejami w kierunku Ronda de Gaulle’a i Placu Trzech Krzyży.

 – Cieszę się, że po raz 32 warszawianki i warszawiacy będą mogli na sportowo brać udział w obchodach niezwykłego wydarzenia historycznego, jakim było uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Bieg Konstytucji 3 maja to niesamowite święto biegowe, które na trwałe wpisało się w kalendarz stołecznych imprez. Łączy w sobie elementy tradycji, historii i sportu. Widzimy się na miejscu! Zapraszamy do startów i kibicowania! – mówi Dyrektorka Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA Katarzyna Łęgiewicz.

Więcej informacji dotyczących Biegu Konstytucji 3 maja dostępne jest na stronie https://bieg3maja.pl/.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories i Tiktoku.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed