Poznaj kunszt smaku i aromatu kawy z Gwatemali

                                                                                 SPOTKANIE ZE SMAKIEM

Jak rozróżnić smak kawy? Jedni powiedzą: kawa ma tak mocny smak, że przebija wszystkie kubki smakowe i nie da rady odczuć innych smaków. Inni postarają się wymienić kilka kojarzących się z kawą nazw : orzechowa, kakaowa, imbirowa, mleczna …

                                                               Racja zawsze leży gdzieś pośrodku-także tutaj !

Starbucks_Guatemala Antigua (3)

Starbucks wprowadza do swojej oferty Origin Espresso, czyli możliwość wyboru ziaren, na bazie których powstaną nasze ulubione Americano, Latte, Cappuccino czy Caramel Macchiato. Oprócz obecnie dostępnej legendarnej mieszanki Starbucks Espresso Roast, pojawią się również ziarna kawy Starbucks Guatemala Antigua. Kawa dostępna w ramach Origin Espresso będzie się cyklicznie zmieniać, by każdy Gość mógł poznać wyjątkowe walory ziaren kawy z całego świata i sam zdecydować, który wybrać do swojego napoju.

Już niebawem rusza projekt Origin Espresso, dzięki któremu goście sami będą mogli wybrać ziarna kawy do swojego napoju.

Oprócz tradycyjnej mieszanki Espresso Roast, mieszanki kaw z Ameryki Łacińskiej oraz Azji i Pacyfiku, w ofercie pojawią się również ziarna kawy z innych zakątków świata. Na początek goście będą mogli odkryć magię Ameryki Łacińskiej i przenieść się do Gwatemali dzięki ziarnom kawy Starbucks Guatemala Antigua. Ziarna z Gwatemali mają delikatniejszy smak i charakteryzują się kakaowymi nutami. Są średnio palone, co sprawia, że kawa Starbucks Guatemala Antigua świetnie komponuje się z mlekiem, a więc jest idealna jako podstawa popularnych napojów takich jak Latte czy Cappuccino .

Starbucks_Guatemala Antigua (2)

Żeby zrozumieć dlaczego Gwatemala ma  w sobie to coś trzeba by do niej zajrzeć. Napiszemy tylko, że :

  1. Gwatemala to 8. co do wielkości producent kawy na świecie.
  2. Rocznie produkuje się tam około 250 tysięcy ton kawy.
  3. W tym kraju rośnie ponad 775 milionów kawowców, które uprawia się głównie na wysokościach powyżej 1524 metrów n.p.m.
  4. Pierwsze plantacje kawowca powstawały w latach 1750-60, jednak na skalę przemysłową kawę zaczęto tam uprawiać dopiero pod koniec XIX wieku dzięki niemieckim osadnikom.
  5. Z plantacji położonych na stokach gór  i starych stożkach wulkanicznych pochodzą ziarna cenione za swą jakość i wyjątkowość na całej kuli ziemskiej. Region Antigua, z którego Starbucks pozyskuje ziarna, porównywana jest do Burgundii czy Szampanii.
  6. Dzięki bliskości trzech wulkanów kawa nabiera specyficznego delikatnie dymnego i ziemistego aromatu.

Kawa ziarnista Starbucks Guatemala Antigua posiada certyfikat C.A.F.E. Practices (CoffeeAnd Farmer Equity) świadczący o wysokiej jakości ziaren i etycznym ich pozyskiwaniu. Certyfikat potwierdza również transparentność ekonomiczną na plantacjach, poszanowanie praw człowieka i zachowanie wszelkich norm dotyczących prawa pracy oraz dbanie o ekologiczność upraw.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed