Golf. Adrian Meronk drugi w turnieju Hero Dubai Desert Classic w cyklu DP World Tour

IG: @Dubaidcgolf

Adrian Meronk bardzo blisko zwycięstwa w pierwszym w tym roku turnieju DP World Tour notowanym w prestiżowym Rolex Series. Zaliczył jedno uderzenie więcej niż 34-letni Irlandczyk, Rory McIlroy, który odniósł rekordowe, czwarte zwycięstwo w Hero Dubai Desert Classic, broniąc tytułu po dramatycznym popołudniu w Emirates Golf Club. Irlandczyk 12 miesięcy temu zdobył w tym turnieju swoją pierwszą koronę Rolex Series.

Rory Mcllroy wyszedł z sumą -14. Początek nie należał do najlepszych. W czwartek 71 uderzeń, w piątek 70, ale już w sobotę świetne 63 strzały, a w finałową niedzielę 70. Jak odpowiadał polski golfista? W połowie rywalizacji turnieju plasował się w czołowej trójce. W kolejnych rundach na polu Emirates Golf Club Meronk notował 68, 66, 70 i 71 uderzeń, czyli łącznie -13 wobec par. Na finishu było naprawdę blisko, ale obaj zawodnicy narzekać nie będą. Podzielili się niezłym łupem.

Adrian Meronk za sam turniej zarobił 990 tys. dol (ok 3 960 000 złotych – największa wygrana w historii startów). Z kolei zwycięzca, Rory Mcllroy zarobił 1 530 000 dolarów (ok 6 120 000 złotych).

Irlandczyk stał się także drugim graczem, który obronił ten tytuł, po tym jak Stephen Gallacher zdobył Trofeum Dallah w 2013 i 2014 roku, a dzięki dwóm zwycięstwom w DP World Tour Championship ma na koncie sześć wygranych w Dubaju.

Co mówił zwycięzca po zakończonej rywalizacji:

To świetny początek sezonu. Zacząłem dobrze w zeszłym roku od zwycięstwa tutaj. Muszę jeszcze popracować nad kilkoma drobiazgami, ale te tygodnie są świetne. Można się z nich wiele nauczyć i oczywiście świetnie jest wziąć udział w rywalizacji i wyjść z niej zwycięsko. W piątkowy wieczór myślałem, że dziesięć poniżej na weekend to naprawdę duża szansa na wygraną. Strzeliłem 11 i ostatecznie wygrałem o jeden. Gram w tę grę wystarczająco długo, by wiedzieć, jak to wszystko się potoczy. Na szczęście grałem w golfa tak, jak musiałem i to niesamowite, że udało mi się odnieść czwarte zwycięstwo na Emirates„- mówił dla DP World Tour.

Trzecie miejsce, z wynikiem -12 (rundy 67, 64, 71, 74) zajął Amerykanin Cameron Young, który prowadził przed ostatnim dniem rywalizacji.

Screen: europeantour.com

Adrian Meronk wyróżniony w Dubaju.

Warto dodać, że kilka dni wcześniej Polak został laureatem nagrody imienia Seve Ballesterosa. Meronk został uznany najlepszym graczem 2023 roku głosami swoich rywali z europejskiego cyklu DP World Tour.

Największa europejska liga golfowa przyznaje corocznie nagrodę imienia Ballesterosa dla najlepszego zawodnika roku, którego wybierają w głosowaniu golfiści występujący w DP World Tour.

W plebiscycie za 2023 rok zwyciężył Adrian Meronk! Polski golfista zdobył 38 procent głosów i wyprzedził mistrza poprzedniego sezonu DP World Tour, słynnego Irlandczyka Rory’ego McIlroya. 

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories i Tiktoku.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed