PREMIERA WYDAWNICZA: Deepak Chopra czyli „Jak osiągnąć prawdziwe i trwałe szczęście”

Poszukiwanie radości i wolności w 7 kluczach –  Dacie radę przejść przez to Sami?

Lekarz medycyny holistycznej, Deepak Chopra – autor wielu książek o tematyce duchowej i zdrowotnej wydanych w 20 milionowym nakładzie i przetłumaczonych na blisko 35 języków.

Czy to wystarczy by dyktować ludziom jak mają żyć?

Dla wielu tak!

Jest nie tylko lekarzem, ale także pisarzem i filozofem co pozwala mu dotrzeć do człowieka w sposób  bardzo wyjątkowy i czytelny.

Od czego zaczyna swoją kolejną motywacyjną księgę ?

SZCZESCIE_3D

Przekonuje, że nie trzeba wprowadzać w swoim życiu radykalnych zmian, by móc odkryć w sobie uważną świadomość i naturalną spontaniczność. Uczy czytelników, czym jest prawdziwe szczęście oraz w jaki sposób mogą sprawić, by nie zależało ono od zewnętrznych wydarzeń, ale było wewnętrznym doznaniem, które już zawsze będzie im towarzyszyć.

Książka opisuje 7 kluczy do prawdziwego szczęścia. Pierwszym z nich jest świadomość własnego ciała – rozumienie, że stanowi ono harmonijną jedność z umysłem, inteligentne spełnianie jego potrzeb, skupianie się na doznaniach, które z niego płyną. Drugi klucz to odnalezienie autentycznego poczucia własnej wartości, które zależy jedynie od nas samych – nie warto poszukiwać aprobaty innych i przejmować się krytyką, ale akceptować siebie. Należy także oczyścić swoje życie z toksycznych emocji, nawyków i związków z innymi ludźmi oraz trujących substancji. Człowiek szczęśliwy musi także zrezygnować z obrony swojego punktu widzenia za wszelką cenę. Dzięki temu można uniknąć konfliktów, niepotrzebnego tracenia cennej energii i poczucia zranienia.

Piątym kluczem jest skupienie się na chwili obecnej. Nie warto wracać do przeszłości i martwić się przyszłością, ale doceniać to, co jest teraz – dzięki temu można żyć pełnią. Kolejny klucz to zobaczenie świata w sobie, zrozumienie, że każdy tworzy zarówno świat wewnętrzny, jak i zewnętrzny – dlatego należy czynić dobro. Ostatni, siódmy klucz stanowi życie dla oświecenia – najbardziej świadomego stanu istnienia. To wejście na głębszy poziom odczuwania, odnalezienie miłości, spokoju i radości. Na koniec Deepak Chopra przekonuje, dlaczego warto walczyć o szczęście. Szczęście bowiem może uzdrowić świat.


Wydawnictwo Burda Książki

Liczba stron: 160

Cena: 31,90zł

 

 

 

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed