Jean-Michel Jarre: Nowa płyta ‚E- PROJECT’ dostępna już w przedsprzedaży!

Na ten album czekali wszyscy fani muzyki elektronicznej!

Nowa płyta Jean-Michel Jarre’a, o roboczym tytule „E-Project”, jest już dostępna w przedsprzedaży!

W swoim najnowszym projekcie JMJ chciał przedstawić kilka dekad muzyki elektronicznej. Do współpracy zaprosił ściśle wyselekcjonowaną grupę  artystów reprezentujących różne pokolenia, z którymi Jarre czuje szczególną nić porozumienia na płaszczyźnie muzycznej. Na krążku znalazło się aż 16 kolaboracji, w tym z M83, Tangerine Dream, Gesaffelstein i 3D z Massive Attack.

Chciałem opowiedzieć historię muzyki elektronicznej na podstawie własnych przeżyć i z mojego punktu widzenia – od momentu kiedy zaczynałem, aż po dziś dzień.  Dlatego postanowiłem współpracować z całym wachlarzem artystów, którzy bezpośrednio lub pośrednio, w czasie kiedy przez ostatnie cztery dekady tworzyłem muzykę elektroniczną, byli związani z tym gatunkiem. Zaprosiłem ludzi, których podziwiam za ich szczególny wkład w ten gatunek muzyczny, którzy są dla mnie inspiracją, ale także takich, których brzmienie jest rozpoznawalne. Na początku nie miałem pojęcia, jak ten projekt będzie wyglądał, ale jestem zaszczycony faktem, że wszyscy których zaprosiłem do współpracy, przyjęli moje zaproszenie.”

Demowe wersje każdego z utworów zostały skomponowane i wyprodukowany przez Jarre’a indywidualnie pod każdego z zaproszonych gości. Z kolei ich rola polegała na dodaniu swojego wyjątkowego stylu i ducha do każdego nagrania, tworząc w ten sposób spójny projekt.

Pierwszym ujawnionym kawałkiem zapowiadającym płytę był Conquistador – utwór nagrany ze zdobywającym coraz większą popularność francuskim producentem Gesaffelstein. Od tamtego czasu Jean-Michele Jarre co jakiś czas raczył swoich słuchaczy nowymi utworami – z niemieckimi pionierami muzyki elektronicznej Tangerine Dream (Zero Gravity), francuskim wykonawcą M83 (Glory) oraz 3D, czyli Robertem Del Naja z Massive Attack (Watching You). Oprócz nich do współpracy zaprosił jeszcze 12 innych artystów, a każdy z nich przedstawiany będzie osobiście przez Jean-Michel Jarre’a poprzez filmiki opisujące historię powstawania poszczególnych utworów z płyty.

Fani Jean-Michel Jarre’a już teraz mogą zamówić w przedsprzedaży ekskluzywny, numerowany boxset z autografem JMJ – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Płyta dostępna jest teraz również w wersji cyfrowej, m.inTUTAJ.

Nie wszyscy pamiętają, ale jeden z najbardziej niesamowitych koncertów mogliśmy podziwiać w Polsce z okazji 25lat Solidarności. Jean-Michele Jarre zagrał w stoczni! Artysta zrzekł się honorarium za występ, a miasto wydało blisko 1,5 miliona euro na organizację. Impreza była biletowana. Wydarzenie obejrzało w stoczni ponad 120tysięcy osób.

Jarre_gdanskposter

Zobaczcie jak to wyglądało:

Oficjalna premiera płyty planowana jest na 16 października!

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares