Joanna Jędrzejczyk: Totalna dominacja podczas obrony pasa na UFC 211 [Brawo]

Joanna Jędrzejczyk po raz piąty obroniła pas mistrzyni UFC, demolując na dystansie pięciu rund Jessicę Andrade na gali w Dallas. Po pięciu rundach (25 minut walki) sędziowie punktowali 50:45, 50:45 i 50:44, co oznacza, że Polka wygrała w każdej części tego pojedynku.

Najbardziej wszechstronna zawodniczka UFC to dziewczyna z Polski

Joanna Jędrzejczyk- aktualnie zawodniczka nr 1 w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe wchodzi do legend największej federacji mma na świecie. 29-letnia Olsztynianka w Dallas kolejny raz upokorzyła swoją rywalkę, broniąc piąty raz mistrzowskiego tytułu w wadze słomkowej (do 52 kg). W UFC nie ma na ten moment rywalki, która potrafiłaby zagrozić olsztyniance.

Polscy sportowcy biją rekordy zwycięstw

Co mówi o sukcesie Polki w jej karierze?

  • 14. zawodowych zwycięstw na przełomie pięciu lat w zawodowym MMA
  • cztery razy nokautowała swoje przeciwniczki, raz zwyciężyła przez poddanie i dziewięć razy zapisywała swoją przewagę na kartach punktowych sędziów

Co dalej z karierą Polki?

Kolejnym wyzwaniem Jędrzejczyk może zostać Amerykanka o litewskich korzeniach Rose Namajunas, która ostatnio bardzo efektownie wygrała z Michelle Waterson. Z kim chciałaby zmierzyć się sama JJchamp? Zapewne powiedziałaby, że wygra z każdą, a więc nie ma co spekulować.

Polscy kibice chcieliby zobaczyć Joannę zapewne na drugiej gali UFC organizowanej w Polsce. 21 października w trójmiejskiej Ergo Arenie UFC organizuje swoją drugą imprezę w naszym kraju (po Krakowie w 2015 roku). Czy UFC zgodzi się na taki ruch. Poczekajmy. Decyzja zapewne już jest.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed