Justin Timberlake nowym singlem wkręca w fotel. „Filthy” muzycznie łączy gatunki [W oczekiwaniu na album]

Justin Timberlake, dziesięciokrotny zwycięzca Grammy, czterokrotny zwycięzca statuetek Emmy i jeden z najbardziej cenionych artystów popowych na świecie, powrócił z czwartym studyjnym albumem – „Man Of The Woods”.

Pierwszym singlem z nowej płyty jest utwór” Filthy”, który wspólnie nagrali i wyprodukowali Timberlake, Timbaland i Danja (wśród autorów wymienieni są także James Fauntleroy i Larrance Dopson).

Utwór miał premierę 5 stycznia o północy czasu nowojorskiego i ukazał się od razu z teledyskiem. Kolorowy i futurystyczny klip wyreżyserował Mark Romanek. Teledysk pokazuje Timberlake’a jako genialnego wynalazcę, który prezentuje swoje najnowsze dzieło światu.

Justin Timberlake nowym singlem wkręca w fotel. „Filthy” muzycznie łączy gatunki [W oczekiwaniu na album]

Filthy” nie będzie jedynym klipem z „Man Of The Woods”. Jeszcze przed premierą albumu, zaplanowaną na 2 lutego, ukażą się trzy teledyski, każdy w innym, wyjątkowym stylu, stworzone przez różnych reżyserów. Nowe piosenki będą wydawane co tydzień, zaczynając od 18 stycznia, aż do premiery płyty.

„Man Of The Woods” to najbardziej ambitny album w karierze Justina Timberlake’a, zarówno pod względem brzmieniowym, jak i tekstowym. Justin połączył dźwięki tradycyjnego amerykańskiego rocka z inspiracjami artystami takimi jak The Neptunes, Timbaland, Chris Stapleton i Alicia Keys. Opowieść zawartą na płycie zainspirowała najbliższa rodzina Justina oraz jego własna, życiowa droga – od rodzinnego Memphis do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Dwa dni po wydaniu albumu – 4 lutego – Timberlake wystąpi jako główna gwiazda Super Bowl LII Halftime Show.

Warto Wiedzieć!

Justin Timberlake sprzedał dotychczas ponad 32 miliony albumów i wyprzedał największe sale koncertowe na całym świecie. Zdobył też niezliczoną liczbę nagród i nominacji oraz zyskał status jednej z najbardziej poważanych i wpływowych osób w show-businessie.  Wszystkie trzy solowe albumy artysty („Justified”, „FutureSex/LoveSounds i obie części „The 20/20 Experience”) uzyskały status platynowych płyt na całym świecie. Timberlake pięć razy podbił listę singli Billboard Hot 100, a 17 razie jego utwory znalazły się w pierwszej dziesiątce amerykańskiego zestawienia najpopularniejszych piosenek.

Ostatnim singlem Justina Timberlake’a jest światowy przebój „CAN’T STOP THE FEELING!” z filmu „Trolls”, który zadebiutował na pierwszym miejscu Billboardu oraz przyniósł artyście dziesiątą w dorobku nagrodę Grammy. Justin Timberlake jest także utalentowanym aktorem, który wystąpił w wielu różnorodnych filmach, w tym „Alpha Dog”,  „Jak czarnego węża”, „Shrek Trzeci” i „The Social Network”.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares