Turniej Czterech Skoczni: Dwa zwycięstwa to nie jedyne dobre wiadomości dla Kamila Stocha [Zobacz]

Nie można nie ulec opinii, że początek sezonu Kamilowi Stochowi posłużył do sprawdzania formy i przy okazji ustawiania jej pod konkretne wyzwania, które czekają na skoczków podczas całego sezonu zimowego. Przygotowywał formę i ta eksplodowała w najwłaściwszym momencie.

Kamil Stoch wygrał dwa pierwsze konkursy 66. edycji Turnieju Czterech Skoczni. To jeden z ważniejszych turniejów w skokach narciarskich sprawdzający formę przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi [Pjongczang luty 2018].

Turniej Czterech Skoczni: Dwa zwycięstwa to nie jedyne dobre wiadomości dla Kamila Stocha [Zobacz]

Polak zajmuje już drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! To wynik pracy w ostatnich tygodniach, w których przyszła forma i Kamil staje się powoli liderem kwalifikacji. Czy tak się stanie? Najszybszą i najlepszą odpowiedzią będzie wygranie całego Turnieju Czterech Skoczni jak również utrzymanie formy do czasu ZIO.

Polak ma 523 pkt i traci 187 pkt do prowadzącego Richarda Freitaga. Trzecie miejsce zajmuje Andreas Wellinger (449 pkt), a za nim są Daniel Andre Tande (383 pkt), Stefan Kraft (342 pkt) i Junshiro Kobayashi (334 pkt). Japończyk wystąpił jednak w zaledwie siedmiu konkursach PŚ, pozostali zawodnicy z czołówki skoków startowali po dziewięć razy.

Dawid Kubacki jest 10. (243 pkt), Piotr Żyła 14. (187 pkt), Stefan Hula 15. (148 pkt), Maciej Kot 17. (128 pkt), a Jakub Wolny 39. (15 pkt).

Klasyfikacja Pucharu Narodów. Na którym miejscu Polska?

Prowadzą Niemcy (2784 pkt). Mają 167 pkt przewagi nad Norwegią i 690 pkt nad Polską. Czwarta Austria traci do Polski już ponad 600 pkt.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed