HIT! Robert Kubica. Formuła 1 z Polakiem dzięki wsparciu ORLEN [Kiedyś powstanie o tym powrocie Film]

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i Robert Kubica /PKN Orlen /Materiały prasowe

Orlen za 10 mln euro będzie sponsorować zespół z Robertem Kubicą w Formule 1. Polski Koncern Naftowy zostaje sponsorem zespołu Williamsa, w barwach którego w najbliższym sezonie będzie startował w Formule 1 Robert Kubica – informuje RMF FM.

Włoski dziennik „La Gazetta dello Sport” podał na pierwszej stronie, że w nowym sezonie Robert Kubica wróci do Formuły 1

Screen: Gazzetta.It
Screen: Gazzetta.It

HIT! Robert Kubica. Formuła 1 z Polakiem dzięki wsparciu ORLEN [Kiedyś powstanie o tym powrocie Film]

Historia Roberta Kubicy wygląda jak powieść życia. Są wzloty i upadki, dramat, pasja, nadzieja, a teraz już chyba zostaje szczęśliwe zakończenie.

W 2019 roku, Polak będzie w rzeczywistości na początku świata F1 jako kierowca wyścigowy Williamsa. Jego wielką karierę przerwał wypadek w rajdzie Andora w lutym 2011 roku, a szykował się do podpisania kontraktu życia w Ferrari na następny sezon. Od tamtego strasznego dnia, Robert każdego dnia ciężko pracował przez kolejnych osiem lat, by być gotowym do powrotu. SPONSOR Williams, w którym w tym roku przeszedł testy w roli trzeciego kierowcy, postanowił powierzyć mu miejsce zajęte w 2018 r. przez rosyjskiego zawodnika, Siergieja Sirotkina. Brak tylko podpisu.

Robert Kubica wraca do F1. Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić jutro.

Wielka decyzja, ponieważ Kubica bardzo długo nie rywalizował w F1 i na starcie mistrzostw w Australii (17 marca) będzie miał 34 lata.  Wydaje się więc, że wielu ludziom musi Kubica podziękować za doprowadzenie do takiej sytuacji, bo odwrotu już nie będzie, a Polak wróci do ścigania level HARD.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i Robert Kubica /PKN Orlen /Materiały prasowe

O wsparciu przez Orlen powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 mówiło się już w połowie października. Kubica spotkał się wtedy z prezesem firmy Danielem Obajtkiem, a także z premierem Mateuszem Morawieckim.

Formuła 1: Kalendarz Roberta Kubicy na sezon 2019. Zobacz, gdzie będzie można udać się w podróż, by obejrzeć Polaka w akcji!

Nr. Grand Prix Data wyścigu
1 GP Australii 17 marca
2 GP Bahrajnu 31 marca
3 GP Chin 14 kwietnia
4 GP Azerbejdżanu 28 kwietnia
5 GP Hiszpanii 12 maja
6 GP Monako 26 maja
7 GP Kanady 9 czerwca
8 GP Francji 23 czerwca
9 GP Austrii 30 czerwca
10 GP Wlk. Brytanii 14 lipca
11 GP Niemiec 28 lipca
12 GP Węgier 4 sierpnia
13 GP Belgii 1 września
14 GP Włoch 8 września
15 GP Singapuru 22 września
16 GP Rosji 29 września
17 GP Japonii 13 października
18 GP Meksyku 27 października
19 GP USA 3 listopada
20 GP Brazylii 17 listopada
21 GP Abu Zabi 1 grudnia

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares