Król Lew. Simba, Timon i Pumba powrócą w 2019 roku. Rekordowa oglądalność pierwszego zwiastuna [Wideo]

Nie lada gratka dla fanów „Króla Lwa”. Disney opublikował zwiastun filmu live-action, który będzie miał premierę w lipcu 2019 roku. Od 3 dni zapowiedź animacji bije rekordy odtworzeń i już teraz osiągnęła 388 tysięcy odsłon. Simba, Timon i Pumba wracają do nas. Tęskniliśmy…

Za reżyserię odpowiada Jon Favreau, a za scenariusz Jeff Nathanson. Głosów występującym w filmie postaciom użyczą: Donald Glover (Simba), Beyoncé Knowles (Nala), James Earl Jones (Mufasa), Chiwetel Ejiofor (Skaza), Billy Eichner (Timon), Seth Rogen (Pumba).

Król Lew. Simba, Timon i Pumba powrócą w 2019 roku. Rekordowa oglądalność pierwszego zwiastuna [Wideo]

Simba – młode, bardzo ciekawe świata lwiątko jest synem króla Mufasy, władcy Lwiej Ziemi i jego następcą. Na tytuł króla chętny jest także Skaza, brat Mufasy. Żywi on nienawiść do swego brata, a tym bardziej do Simby, który odebrał mu miano następcy tronu. Skaza obmyśla podstępną intrygę, w wyniku której Mufasa ginie. Skazie udaje się wmówić Simbie, że to on odpowiedzialny jest za śmierć ojca i że musi opuścić Lwią Ziemię, jeżeli nie chce, aby spotkała go kara i gniew stada.

Ledwo żywego Simbę odnajdują surykatka Timon i guziec Pumba – dwójka wesołych przyjaciół, których los również nie oszczędził. Oni jednak nie przejmują się swoją dolą. Ratują Simbę przed sępami, które chcą go zjeść na śniadanie, próbują je wygnać i przekazują mu wielką życiową prawdę: hakuna matata – czyli nie martw się. Simba wiedzie z Timonem i Pumbą beztroskie życie do czasu, kiedy przypadkowo pojawia się Nala – przyjaciółka Simby z dzieciństwa. Opowiada mu o okrucieństwach i zniszczeniach krainy, skąd pochodzi. Za panowania Skazy Lwia Ziemia stała się okropnym miejscem, z którego uciekła zwierzyna. Simba nie chce zgodzić się na powrót, ciągle ucieka przed przeszłością.

Prawidłową decyzję pomagają mu podjąć Rafiki, wszechwiedząca małpa, oraz duch jego ojca. Simba powraca na Lwią Skałę, pokonuje Skazę, którego zrzuca z lwiej skały do ognia, gdzie czekają na niego hieny, żeby go rozszarpać na strzępy i odzyskuje miano następcy tronu. Simba przekonuje się, że uciekanie przed przeszłością nie miało sensu. Los nie oszczędza czasem przykrych zdarzeń, lecz od przyszłości nie można uciekać – należy uczyć się na doświadczeniach. Dobro zwycięża. Simba i Nala biorą ślub, a po jakimś czasie rodzi im się córka Kiara.

Warto Wiedzieć!

Film animowany z 1994 roku do tej pory zarobił 987 483 777 dolarów i plasuje się na 37 miejscu najbardziej kasowych filmów w dziejach kina.

W polskim dubbingu animacji z 1994 roku głosów postaciom użyczyli między innymi Krzysztof Tyniec (Timon), Marek Barbasiewicz (Skaza), Tadeusz Borowski (Zazu), Emilian Kamiński (Pumba), Wiktor Zborowski (Mufasa) czy Paweł Tucholski (Simba). W oryginalnej wersji głosu użyczali m.in. Jeremy Irons, Whoopi Goldberg, Matthew Broderick czy Rowan Atkinson.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed