„Rocketman”. Życie Eltona Johna w ekranizacji z premierą w czerwcu [Zapowiedź]

Wytwórnie i producenci filmowi stawiają na biografie osobowości i zespołów scenicznych. „Rocketman” to tytuł filmu, który opowie o brytyjskim kompozytorze, piosenkarzu i aktorze Eltonie Johnie. W roli słynnego muzyka zobaczycie odtwórcę głównej roli z ekranizacji „Kingsman”, Tarona Egertona.

Po wielkim sukcesie „Bohemian Rhapsody”, otrzymanych czterech Oscarach z pięciu nominacji, dwóch Złotych Globach i prawie 880 mln dolarów zysku nie sposób nie zauważyć rynkowych tendencji do muzycznych produkcji w światowym kinie.

Film opowie o życiu Eltona od najmłodszych lat w Królewskiej Akademii Muzycznej aż po otrzymanie wielkiego statusu gwiazdy lat 70. Z filmu dowiemy się nieco więcej o  współpracy Johna z jego wspólnikiem – Berniem Taupinem, autorem tekstów do takich utworów jak te z albumu „Goodbye Yellow Brick Road”.

W filmie obok  Tarona Egertona występują m.in. Jamie Bell, Richard Madden i Bryce Dallas Howard. Reżyserem obrazu jest Dexter Fletcher, scenarzystą Lee Hall, za muzykę odpowiada Matthew Margeson, a zdjęciami do produkcji zajął się George Richmond

Ciekawostką jest fakt, że Dexter Fletcher był osobą, która dokończyła „Bohemian Rhapsody” po zwolnieniu Bryana Singera i nie da się ukryć podobieństwa zwiastunu „Rocketmana” właśnie do filmu o Mercurym i Queen.

Warto Wiedzieć!!!

Premiera „Rocketmana” w polskich kinach już za trzy miesiące. Na 28 czerwca zapowiedziano premierowe pokazy.

Oprócz produkcji o Eltonie Johnie producenci na świecie pokażą nam kinowe produkcje o Davidzie Bowiem, Celine Dion, a także o popularnym w latach 80. zespole hair metalowym Motley Crue.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed