Siódma edycja ORLEN Warsaw Marathon już za nami. Porywisty wiatr utrudniał zmagania [Podsumowanie]

Triumfatorem 7. edycji Orlen Warsaw Marathon, biegu na królewskim dystansie został Etiopczyk Mindaye Regasa Bejiga z czasem 02:09:42. Wśród kobiet zwyciężyła Kenijka Sheila Jerotich z czasem 02:26:06. Pierwsze miejsce w biegu OSHEE 10 km zajął Tomasz Grycko z czasem 29:29. W kategorii kobiet wygrała Karolina Nadolska z czasem 32:31. Podczas ORLEN Warsaw Marathon, we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn. W ich 89. edycji zwyciężył Marcin Chabowski (02:13:10).

Walka o podium była bardzo wyrównana. Wysoki poziom zawodników elity sprawił, że zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami ekspertów, na czele maratonu przez cały czas utrzymywali się: Ezekiel Kemboi, Wernekuneh Aboye, Mindaye Regasa Bejiga. Już na początku zostawili w tyle innych zawodników, w pełni kontrolowali sytuację i nie pozwolili ani na chwilę dogonić się innym biegaczom.

Kolejna, pełna emocji edycja ORLEN Warsaw Marathon już za nami. Oceniamy ją jako duży sukces w promowaniu aktywnego stylu życia. Jesteśmy wdzięczni kibicom Narodowego Święta Biegania za pozytywną energię, a uczestnikom za wysoki poziom emocji sportowych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ORLEN Warsaw Marathon, który już na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń biegowych w Polsce. Co roku pracujemy nad tym, żeby kolejna edycja Narodowego Święta Biegania była jeszcze lepsza – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Maratończycy nie zawiedli. W biegu na królewskim dystansie biegowym zawody ukończyło i tym samym metę przekroczyło 4695 uczestników. To 250 osób więcej niż rok temu. Organizatorzy z pewnością nie są zadowoleni z liczby uczestników, który ukończyła bieg na 10 km [7217], która była zdecydowanie gorsza niż w roku ubiegłym [8461].