29. Bieg Konstytucji 3 Maja z rekordem frekwencji. Metę przekroczyło blisko 7 tysięcy biegaczy [Wyniki]

W zorganizowanym dzisiaj 29. Biegu Konstytucji 3 maja i towarzyszącym mu 8. Biegu z Maskotką metę przekroczyło 6 899 zawodników. Sam bieg na dystansie 5 km pokonało 5818 osób i tym samym liczba startujących wzrosła o ponad 500 uczestników do liczby startujących w 28. edycji biegu [5286].

29. Bieg Konstytucji 3 maja wygrali Jakub Nowak w kategorii mężczyzn z czasem 00:14:47 i Ewa Jagielska w kategorii kobiet z czasem 0:17:17.

W rywalizacji męskiej właściwie od samego początku przebieg biegu kontrolował LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża i dobiegł z czasem poniżej 15 minuty. Drugi na mecie zameldował się Marcin Patecki z wynikiem 15:35, a trzeci był Michał Cenkier, z czasem 15:39. Warto dodać, że dzisiejszy wynik Nowaka jest dużo lepszy od tego z przed roku. Wówczas przekroczył metę z czasem 15 minut i 28 sekund.

W rywalizacji najlepszych biegaczek sytuacja od samego początku nie wydawała się jasna i do właściwie do 3 km biegu była napięta. Bardzo dobrze bieg zaczęły Ewa Jagielska i Ania Szyszka i właściwie ta pierwsza wygrywała o 5,6 sekund. Mocniej ruszyła w drugiej części biegu i  Szyszka finalnie straciła w całym biegu na rzecz Jagielskiej 44 sekundy [18 minut i 1 sekunda] dając się jeszcze się wyprzedzić Natalii Mierzlikin, która dobiegła do mety 29. Biegu Konstytucji 3 Maja z czasem 17 minut i 53 sekund.

29. Bieg Konstytucji 3 Maja: Warszawa – zapisy, data, trasa [Szczegóły]

29. Bieg Konstytucji 3 Maja z wyjątkowym medalem

Uczestnicy 29. Biegu Konstytucji 3 maja otrzymali wyjątkowy medal. Po ostatnim z biegów Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” – 31. Biegu Niepodległości trzy medale złożone w całość stworzą niepowtarzalny kształt – granicy Polski i Warszawy, jej biegowej stolicy. AKTYWNA WARSZAWA przygotowała nie tylko specjalne medale, ale również klasyfikację generalną całej Warszawskiej Triady Biegowej w 2019r. (zgodnie z podziałem na dystanse). Regulamin klasyfikacji generalnej dostępny jest tutaj

Warto też dodać, że wynik dzisiejszej frekwencji mógł być znacznie lepszy. W piątek rano na liście zapisanych było 7800 nazwisk, przy limicie 8 tysięcy uczestników.

Źródło: Aktywna Warszawa | Żyjesz.pl

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.