Nie żyje Dawid „Cygan” Kostecki. Niegdyś znany pięściarz, zmarł tragicznie w więziennej celi

Dawid Kostecki, 38-letni pięściarz, popełnił samobójstwo –  poinformowała służba więzienna. Sprawę bada prokuratura.

Ppłk Elżbieta Krakowska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej opisała całą sytuację:

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo dziś nad ranem w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce. Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych. Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego.

Dawid Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych – oświadczyła rzecznik

O śmierci poinformował jako pierwszy znany dziennikarz sportowy, Mateusz Borek.

Nie żyje Dawid „Cygan” Kostecki. Niegdyś znany pięściarz, zmarł tragicznie w więziennej celi

38-letni Dawid Kostecki w więzieniu przebywał już po raz piąty, odbywając karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Był karany m.in. za handel narkotykami, kradzieże samochodów, czerpanie korzyści z nierządu i oszustwa podatkowe. Obecna kara miała się skończyć za dwa lata – poinformowała rzecznik Elżbieta Krakowska.

Ostatnią walkę w zawodowym boksie Kostecki stoczył 8 listopada 2014 roku. Przegrał wtedy jednogłośną decyzją sędziów z Andrzej Sołdrą. Wcześniej „Cygan” wygrywał między innymi z Byronem Mitchellem czy Shawnem Corbinem. W kategorii półciężkiej zdobywał tytuły mistrzowskie WBC Baltic oraz WBA Inter-Continental. Bokser przymierzany był też do debiutu w MMA na gali Fight of Heroes 3, ale do jego pojedynku w nowej formule nigdy nie doszło.

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na  Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed