WOŚP 2020. Podczas 28. finału mamy już ponad 101 milionów złotych [Dzieje się]

Trwa 28. Finał WOŚP pod hasłem „Wiatr w Żagle”. 120 tysięcy wolontariuszy w kilkunastu krajach na świecie zbiera fundusze na rzecz polepszenia standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Bijemy na godz. 23.45 kolejny rekord. Ponad 101 milionów na koncie fundacji WOŚP.

Meksyk, Tajlandia, Islandia, Rosja, Japonia, Tanzania, Indonezja, Stany Zjednoczone, Australia, Norwegia, Gruzja czy Cypr – to tylko niektóre kraje, w których można usłyszeć w ostatnich dniach hymn WOŚP. Poza granicami Polski działa ponad 100 sztabów, a każdy z nich ma zupełnie inny i oryginalny pomysł na świętowanie tego wyjątkowego dnia.

WOŚP 2020. Podczas 28. finału mamy już ponad 101 milionów złotych [Dzieje się]

Na odzew Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odpowiedział niemalże cały świat. Swoje przedmioty na aukcje przekazały m.in.: Ambasada Japonii (ceramika), Niemiec (obiad i spacer po Ambasadzie), Palestyny (figurki z drewna) czy Chin (tkany z jedwabiu obraz). Licytacje wciąż trwają i można zobaczyć je na oficjalnej stronie aukcji WOŚP.

fot. Żyjesz.pl
fot. Żyjesz.pl

Kolejny raz, tego wyjątkowego finałowego dnia, którego tradycją jest Światełko do Nieba, ściągnęliśmy nad nasze głowy Dobre Anioły. Pokazaliśmy im, że skrzydła mają też ludzie, tu na ziemi, a ich rozpiętość sięga po piękne chwile, pełne miłości, przyjaźni i solidarności.

Otwieramy się na świat, zataczamy koła, nie na niebie, ale wokół siebie, otaczając się wzajemną troską.

Światełko do Nieba to symbol solidarności, który kryje się pod postacią barwnych świateł, falujących w rytm muzyki, w stronę wyciągniętych rąk. Są sztuczne ognie, są i zapalniczki, nie brakuje pokazów świetlnych, a nawet bujających się na wietrze festiwalowych słoneczników, które posłały pozdrowienia prosto z Melbourne w Australii.

WOŚP 2020. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zapomina o wielkiej tragedii w Australii

fot. Żyjesz.pl
fot. Żyjesz.pl

Już po godzinie 19 pod Sceną Główną na warszawskim Placu Bankowym nad głowami zgromadzonych rozwinięta została wielka flaga Australii oraz wybrzmiał jej oficjalny hymn. Jest to gest solidarności z tymi, którzy ucierpieli na skutek trawiących Australię pożarów.

W Australii działają 3 sztaby WOŚP: w Perth, Melbourne i Sydney, a australijscy wolontariusze zorganizowali Światełko do Nieba ze słynnymi słonecznikami. Na prośbę Jurka Owsiaka, cała kwota zebrana przez działających tam wolontariuszy, zostanie przekazana na pomoc Australii.

W tym roku 28. Finał zaczął się tak na dobrą sprawę dzień wcześniej od 14. biegu „Policz się z Cukrzycą”, w którym wystartowało 5 tysięcy uczestników.

View this post on Instagram

Rozpoczynamy odliczanie do 28. finału @fundacjawosp ❤❤❤Wyjątkowy weekend w skali świata w którym Polacy szanując swoje zdrowie starają się pomóc w ratowaniu zdrowia innych ❤ #Wośp2020 #wartopomagać #pomoc #redakcja #polskadziewczyna #polskichłopak #follow #fotografia #polishgirl #polishboy #fotograf #wośp #rodzina #wolontariat #jurekowsiak #WielkaOrkiestraŚwiątecznejPomocy #Serce #28finałWośp #biegpoliczsięzcukrzycą #5kmrun #policzsięzcukrzycą #placteatralny #placbankowy #wartopomagać #JerzyOwsiak #zbiórka #bieganie #bieganiejestfajne #biegambolubie #pomagamy Snapchat:ZYJESZPL Obserwuj nas na Fb Żyjesz.pl 📲 Oglądaj Instastory 🎦 Żyjesz aktywnie? Oznacz nas na swoich zdjęciach #Żyjeszpl oraz @zyjeszpl 📷📲

A post shared by Żyjesz.pl (@zyjeszpl) on

Nie chcesz przegapić ciekawych informacji? Zaobserwuj Żyjesz.pl na Instagramie  i Facebooku. Oglądaj nas na Instastories.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed