Ostatnie szlify w ekipie Orlen Teamu przed Rajdem Dakar

Ostatni start przed rajdem Dakar!

 

Już w najbliższy piątek, 31 października,  Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem rozpoczną Baja Portalegre 500 – ostatnią tegoroczną eliminację Pucharu Świata FIA.

Załoga ORLEN Team zajmuje obecnie 4 miejsce w łącznej punktacji cyklu.

Na podium raczej ciężko liczyć no chyba, że wygrają Rajd Dakar, a łatwo nie będzie.

Lista Rajdu Dakar długa od gwiazd tego Rajdu.

Wśród 49 załóg, cała śmietanka światowych gwiazd cross-country.

Jadący Toyotą Hilux Dąbrowski z Czachorem otrzymali numer startowy 503, przed nimi rozstawiony jest aktualny lider Pucharu – Władimir Wasiliew w Mini oraz Nasser al-Attiyah w Fordzie HRX.

  Teraz mamy w głowie już tylko Dakar. Wkraczamy w tę najważniejszą fazę przygotowawczą do tego najbardziej wymagającego startu. Forma rośnie i cieszymy się z tego . Zobaczymy co jeszcze musimy usprawnić w kontekście naszego przygotowania fizycznego, jak i technicznych aspektów auta.

 Marek Dąbrowski

Co mówi o Rajdzie kolega z Teamu:

 To był bardzo wymagający sezon, który przyniósł nam olbrzymie doświadczenie. Do Dakaru pozostały dwa miesiące ciężkiej pracy, dlatego też każdy kilometr w bezpośredniej walce z rywalami jest na wagę złota. Dobrze, że zmierzymy się z al-Attiyah’em czy Wasiliewem. To nie będzie łatwy start, trasa jest bardzo wymagająca, zapowiada się na deszcz, więc dodatkowo będzie ślisko. Szlak jest techniczny, a przecina go mnóstwo rzek i strumyczków, co oznacza, że będziemy non stop zagrzewać hamulec, a później chłodzić go w wodzie. W zeszłym roku kilku załogom pękły przez to tarcze.To będzie duże wyzwanie dla Marka, który cały rok ćwiczył odpowiednią technikę hamowania, żeby uniknąć tego typu sytuacji 

Jacek Czachor

Aktualna punktacja generalna Pucharu Świata

1. Wasiliew -216

2. al-Attiyah -196

3. al-Rajhi -120

4.Dąbrowski -99

5. Zapletal -98

6. Małysz -89

7. van Loon -80

8. Terranova- 79

9. Varela -56

10. Kaczmarski-54

11. Sazonow -31

12. Hołowczyc -39

 

[divider]Warto Wiedzieć[/divider]

Rajd zostanie rozegrany w dwudniowej formule.

W piątek odbędzie się krótki 5,5 kilometrowy prolog, a cała rywalizacja rozstrzygnie się w sobotę na dwóch próbach na trasie o łącznej długości 413 kilometrów.

Powodzenia

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed