POTRZEBNA POMOC NA RZECZ EDUKACJI

Stworzenie pracowni komputerowej w St. Anthony Children’s Home dla dziewcząt w Limuru w Kenii

WARTO POMAGAĆ!

4-e1413966378929

St. Anthony Children’s Home to Centrum Rehabilitacyjne dla dziewcząt w Limuru w Kenii, wioski położonej 36 km od stolicy kraju – Nairobi.

Zostało ono założone przez polskich Franciszkanów w 2002r.

Centrum Rehabilitacyjne im. Św. Antoniego powstało z myślą o osieroconych, skrajnie ubogich dziewczynkach, które niejednokrotnie wiele już w życiu przeszły i doświadczyły wiele zła, również ze strony swoich najbliższych.

Na co dzień opiekują się nimi siostry zakonne ze Zgromadzenia Córek Najświętszego Serca Pana Jezusa, a czasem także wolontariusze.

Obecnie w Centrum mieszka ponad 60 dziewcząt.

Gdyby nie polscy franciszkanie, którzy stworzyli dom dla tych dzieci i Siostry, które wykazały chęć opieki nad nimi, większość z nich prawdopodobnie nie dostawałaby ani jednego posiłku dziennie, a o trzech (tak jak dostają tutaj) mogłyby pomarzyć.

Kolejnym marzeniem byłoby własne łóżko, a może nawet dostęp do wody. Nie mówiąc już o ciepłej, domowej atmosferze jaką stworzyły Siostry. Takiego ciepła nie otrzymały w domu. Nie obchodziły nikogo. Przyjeżdżają tutaj w ciężkim stanie, często z depresją i urazami psychicznymi.

I zazwyczaj dopiero gdy minie kilka lat i w końcu odżywają. Odnajdują w tym miejscu dom, za co dziękują każdego dnia.

Tam jedno spojrzenie dziecka jest warte więcej niż milion wypowiedzianych słów. Z tego spojrzenia wyczytasz ogromny ból, ale też i wdzięczność i nigdy o tym nie zapomnisz.

Tak łatwo jest krytykować,  tak ciężko pomóc.

Wspólnie możemy pomóc tym dziewczynkom zbudować lepsze jutro. Dać im szansę na zdobycie wykształcenia i pozwolić patrzeć z nadzieją w przyszłość.

Dlaczego zbierają na pracownię komputerową?

W Kenii aby podjąć naukę w College’u i aby pójść na studia trzeba być zapoznanym z obsługą komputera. W St. Anthony Children’s Home nie ma niestety takiego wyposażenia (co w dzisiejszych czasach wydaje się wprost niewyobrażalne). Dotychczas najzdolniejsze z dziewczynek musiały, przed podjęciem dalszej nauki, być wysyłane na drogie kursy. Nasza pomoc może umożliwić zdobycie umiejętności obsługi komputera wszystkim podopiecznym z tego domu. Stworzenie takiej pracowni i możliwość nauki obsługi komputera na miejscu,w domu, zaoszczędzi czas i pieniądze, a to ułatwi wysłanie większej ilości dziewczynek do szkół, inwestycje w budynek, książki, przybory szkolne itp.

Jak można pomóc?

WYSTARCZY ŻE WEJDZIESZ NA STRONĘ INTERNETOWĄ I ZAPOZNASZ SIĘ Z INFORMACJAMI:

http://podzielmysieradoscia.caritaspoznan.pl/kenia/

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed