JOHN NEWMAN powraca z nowym singlem “COME AND GET IT”

“Come And Get It” został napisany i wyprodukowany przez samego Johna oraz Grega Kurstina, znanego m.in.  ze współpracy Sia, Beyoncé, Ellie Goulding, Katy Perry oraz Laną Del Ray.

Posłuchajcie:

Dorastanie Johna Newmana

Urodził się w Keighley, natomiast dorastał w Settle w Yorkshire Dales. W wieku 14 lat rozpoczął grę na gitarze oraz pisanie własnych piosenek. Nauczył się nagrywania oraz produkowania swoich własnych utworów. Po ukończeniu 20 roku życia przimage007eniósł się do Londynu, gdzie założył zespół. Podpisał umowę z wytwórnią Island Records. Wydał utwór „Cheating” w formie digital download, którego wersję akustyczną grał na koncertach.

W maju 2012 roku nagrał z grupą Rudimental singel „Feel the Love”. Utwór zajął czołowe miejsce na brytyjskich listach przebojów w czerwcu 2012 roku. W listopadzie 2012 roku razem z Rudimental stworzył singel „Not Giving In”, który uplasował się na 14 miejscu brytyjskiej listy UK Singles Chart.

W czerwcu 2013 roku wydał swój debiutancki singel „Love Me Again”, a w październiku 2013 debiutancki album Tribute.

Debiutancki album Johna Newmana  ”Tribute” pokrył się podwójną platyną w Australii, Włoszech, Czechach oraz Norwegii, platyną w UK, Irlandii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, złotem m.in. w Polsce, Austrii, Belgii, Kanadzie, Niemczech, Szwecji.  Płyta zajęła 2. miejscu na liście iTunes w USA. Singiel “Love Me Again” zajął 1. miejsce w UK sprzedając się w nakładzie ponad 900 tysięcy kopii oraz osiągając wynik 122mln wyświetleń w serwisach streamingowych! Do tej pory sprzedało się ponad 6 mln singli! Teledyski na Vevo/YouTube zostały wyświetlone ponad  380mln razy.

[divider]Warto WIedzieć[/divider]

Fani Johna Newmana będą mieli okazję posłuchać nowego singla „Come And Get It” na żywo podczas 2 występów w czerwcu:

  • 7.06 UK Nottingham – No Tomorrow Festival
  • 27.06 UK London – BST Hyde Park

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed