Matura 2015: Nie zdało 26% uczniów!

MATURA 2015

Wstyd polskiego systemu edukacji i szkolnictwa? A może powinniśmy się wreszcie zacząć uczyć?

Świadectwo dojrzałości otrzymało 74% tegorocznych maturzystów. 19% abiturientów, którzy nie zdali, mają prawo poprawy w sierpniu. Dotyczy to jednak tylko osób, które nie zaliczyły jednego z obowiązujących przedmiotów na maturze.

Jest to co prawda wynik lepszy od ubiegłego[29%nie zdało matury: 19%jednego przedmiotu, 10% więcej niż jednego przedmiotu nie zaliczyło], ale poskromilibyśmy radość i satysfakcję z wyniku tegorocznych matur jaką prezentuje Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

’Kiedy rok temu ogłosiłam wyniki matur powiedziałam przyszłym maturzystom:uczcie się, ponieważ łatwo nie będzie. Wszyscy się tej matury nowej obawiali, ale drodzy maturzyści, daliście radę. Po pierwsze okazało się, że język polski został napisany lepiej niż w ubiegłym roku(…)Jeśli zaś chodzi o matematykę to jest to o 1% niżej niż było przed rokiem'

Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej

Do egzaminu maturalnego przystąpiło w maju tego roku 275 tys tegorocznych absolwentów, 175 tys. zdawało maturę w nowej formule, 99 tys – w starej.

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed