John Irving ‚Aleja Tajemnic’: Wiara w przeznaczenie czy odrobina szczęścia?

Aleja.tajemnic 1

Błyskotliwa powieść, która ma w sobie wiele tajemnic

Czternastoletni Juan Diego, który urodził się i dorastał w Meksyku, ma młodszą siostrę Lupe, która myśli, że zna przyszłość, zwłaszcza swoją i brata. Jest telepatką, czyta w myślach i umie bezbłędnie rozszyfrować przeszłość większości ludzi, z którymi ma do czynienia. Z przyszłością różnie bywa, ale wyobraźcie sobie, co czuje dziewczynka, która myśli, że wie, co czeka ją lub osobę, którą najbardziej kocha. Do czego się posunie, aby odwrócić bieg przeznaczenia?

Kalejdoskop życiowych sytuacji

Z wiekiem, szczególnie w snach i wspomnieniach, żyjemy przeszłością. Bywa, iż żyjemy nią bardziej niż tym, co otacza nas w chwili obecnej.
Po latach Juan Diego wyruszy w podróż na Filipiny, ale będą mu towarzyszyć sny oraz wspomnienia z dzieciństwa i czasów dorastania; to w nich jest najbardziej żywy. „Los naznaczył go swoim piętnem”, opisuje John Irving Juana Diego. „Ciąg zdarzeń, ogniwa naszego życia – to wszystko, co wiedzie nas tam, dokąd zmierzamy, szlaki, którymi podążamy do końca, to, czego się spodziewamy i nie spodziewamy, może stać pod znakiem zapytania, trwać niewidoczne, albo rzucać się w oczy”.
„Aleja tajemnic” to opowieść o tym, co spotyka Juana Diego na Filipinach, gdzie wydarzenia z przeszłości – z Meksyku – ścierają się z tym, co ma dopiero nastąpić

Warto Wiedzieć

Historia opowiedziana językiem ironii, prawdy, żartu, niefrasobliwości. Mówią, że świat współczesny nie różni się od naszej przeszłości. Wszystko zachowujemy w pamięci. Powieść, którą odnajdziemy w naszych więziach międzyludzkich. U Johna Irvinga znajdziemy paletę emocji, które malują w naszym codziennym życiu bardzo różne dialogi. Ten ostatni mówi o chwili refleksji.

Dział Kultury Żyjesz.pl

Autor: John Irving

Tytuł:Aleja Tajemnic

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

liczba stron:512

Cena:42zł

Komentarze

comments

No Comments Yet

Comments are closed

Shares